- 318 - Alvorens dit verslag aan de orde te stellen zegt de voorzitter met de heren Beekman en Jansen in het dagelijks bestuur ge sproken te hebben over de Zeeuwse milieufederatie. Het be stuur zal nader zijn standpunt bepalen. Niemand heeft hierna opmerkingen over het verslag van 25 april. 3._Ingekomen stukken Deze zijn er niet, evenmin als mededelingen. 4^_Presentatie_elfde Kroniek De heer De Vrieze, voorzitter van de commissie Jaarboek, zegt blij te zijn dat er bij de auteurs van deze kroniek weer vier nieuwe waren. Hij bedankt de commissieleden voor het vele werk dat er redactioneel altijd aan vast zit. Het eerste exemplaar werd vroeger als regel aan een auteur aangeboden, nu aan de maker van de omslag. Dat is de heer Co de Voogd, die naar aanleiding van het artikel van de heer Romeijn de toren van Nieuwerkerk heeft uitgebeeld. Het is de bedoeling dat de heer De Voogd voor 't volgend jaar een andere kunstenaar aanwijst. Hij biedt hem een ingelijste foto van die toren aan. De heer De Voogd vertelt deze zomer gevraagd te zijn de eerste van een nieuwe reeks jaarboeken van een omslag te voorzien. Hij werd een "eilandelijke kunstenaar" genoemd, maar moest be kennen dat hij niet eens lid van Stad en Lande was. Hij gaf enkele beschouwingen over de Zeemeermin en haar echtgenoot. De heer J. op 1t Hof, loco-burgemeester van Duiveland, krijgt door de heer De Vrieze ook de ingelijste toren aangeboden. Deze zegt toe hem een plaatsje in het pas verbouwde gemeente huis te zullen geven. 5Rondvraag Dr. de Vin maakt zich zorgen over recente persberichten over recreatieve plannen met de Neeltje Jans en de Rabbelaarsbank Hij vreest dat Schouwen in een toeristische wurggreep komt en verzoekt het bestuur zo mogelijk de ergste dingen te verhoeden. De voorzitter zegt onderzoek toe.

Stad en lande | 1987 | | pagina 30