- 320 - werd gekozen, maar in het bijzonder de omslag onderging een ingrijpende wijziging. Tot dusverre was steeds gekozen voor een gravure waarop onder meer één van de torens op Schouwen- Duiveland te zien was. In plaats daarvan zal voortaan een ei- landelijke kunstenaar gevraagd worden een eigentijdse omslag illustratie te vervaardigen. Voor de eerste maal werd daar voor de heer Co de Voogd uit Burgh gevraagd, die een penteke ning vervaardigde van Nieuwerkerk. Het is de bedoeling dat de vervaardiger de kunstenaar aanwijst, die voor de volgende Kroniek gevraagd wordt. Drukkerij De Vries werkte de nieuwe omslag uit tot een aantrekkelijk geheel. Tot dusverre werd de Kroniek steeds geopend met een redaktio- neel voorwoord. In de 11de jaargang verscheen dit voorwoord voor de laatste maal. De nieuwe Kroniek bevat 132 pagina's; erin werden opgenomen de volgende artikelen: M.K. Romeijn, De bevangen van de Vierbannen van Duiveland, dr. ir. S.F. Kuipers, Van Molenwater via Schuithaven naar Houwer, Een stukje stadsplanologie van Zierikzee in vroeger eeuwen, dr. K. van Berkel, Vruchtbaar isolement, Isaac Beeckman in Zierikzee (1611-1616), drs. H. van der Linden, De Roode Lelije, Een zestiende eeuwse rederijkerskamer te Brouwershaven, Joop Uil, Het Schouwse Schoolonderwijzers Gezelschap in de ne gentiende eeuw, J. Schot BWzn.De vissersvereniging "Helpt Elkander" in Zierik zee, Een terugblik op de mossel- en kreeftenvisserij Brouwse jeugdherinneringen en Bruse sollicitatieproblemen (met inleiding en commentaar van dr. A. de Vin) Op 21 november vond tijdens de ledenvergadering van Stad en Lande de feestelijke presentatie van de 11de Kroniek plaats. Het eerste exemplaar van deze nieuwe jaargang werd uitge reikt aan de heer Co de Voogd. De door hem vervaardigde pen tekening van Nieuwerkerk werd uitgereikt aan de loco-burge meester van Duiveland, de heer J. Op 't Hof, met het ver zoek deze een passende plaats te willen geven in het gemeen tehuis te Nieuwerkerk. De verkoopprijs kon op hetzelfde niveau als in 1985 worden gehandhaafd: fl. 22,50 voor leden en fl. 24,75 voor niet-

Stad en lande | 1987 | | pagina 32