-443- veerboot Schouwen-Duiveland botste tegen de Gorinchem I, zodat de verschansing over een lengte van IV2 meter werd ingedrukt. Bij vloed kwam het schip los, maar de stuurboordmachine werkte niet meer, zodat de Schouwen-Duiveland hem naar Zijpe moest slepen. Ook bleek de schroefas krom. Op 6 maart kwam hij zodanig in aanvaring met de Schouwen-Duiveland te Zijpe, dat zijn dienst verder moest worden gestaakt. Een jaar later werd de Gorinchem I opnieuw gehuurd, van 14 tot 18 april 1950. Hierbij liep hij diverse beschadigingen op. In 1951 deed hij weer dienst van 1 augustus tot 14 september en in 1952 van 8 tot 11 juli. Na de watersnoodramp werd hij gehuurd van 20 oktober 1953 tot 28 januari 1954. De huurprijs bedroeg 115,per dag. Ook het salaris van de Gorinchemse eerste machinist Jan van Wijngaarden moest betaald worden, alsmede de kolen en andere kosten, in totaal 14.706,73. De dienst verliep evenals in 1949 niet voorspoedig. Het kwam enkele malen voor dat de verbinding tussen schroefas en machine werd losge werkt, waardoor de boot enige uren moest worden stilgelegd. Verder was er nogal eens averij. Op 10 november liep het schip aan de grond in de haven van Zijpe. Bij een poging hem los te krijgen kwam er een draad van een baggermolen in de bakboordschroef. Hierdoor werd de Gorinchem I tegen de baggermolen gewaaid, wat een beschadigde lan taarn en verschansing opleverde. De volgende dag was er in dezelfde haven als gevolg van de harde wind een aanvaring met de stilliggende veerboot Krammer. De schade aan de verschansing bedroeg 92,Op 24 januari 1954 kwam een afsluithek tegen de laadklep. De volgende dag deed de matroos R. Geers het hek te vroeg open, waardoor dat tegen de brug kwam. Later op de dag liep de Gorinchem I in de haven van Anna Jacobapolder bij het achterwaarts uitvaren uit zijn roer. Een botsing met de oostelijke havendam was onvermijdelijk. Op 28 januari ging hij voor herstel van roer en bakboordschroef naar scheepswerf De Klop in Sliedrecht. Gorinchem, 5 juli 1988 R. F. van Dijk Foto: Gemeentearchief Gorinchem.

Stad en lande | 1988 | | pagina 15