-450- We zijn ook naar het stedelijk museum geweest en daar is veel leuks, moois en interessants te zien. Tegels, schilderijen, een maquette van 1300 (ten tijde van de Gulden sporenslag), prachtig damast. Dat alles vertelt van een boeiend verleden. Na de lunch reden de bussen ons naar het Nationaal Vlasmuseum bui ten de stad en ingericht in een oude hoeve. Alle informatie van vlas zaad tot afgewerkt linnen-produkt is er te vinden. Dat dit proces veel hard en zwaar mensenwerk met zich heeft meegebracht wordt door levensechte taferelen uitgebeeld. Daardoor was het bezoek aan dit museum niet alleen instruktief maar ook ontroerend. In het zonnetje dronken we op het terras van de Herberg „In de Vlas- blomme" nog een pint of een kop en daarna moest het weer op huis aan. Dat werd met de twee bussen van Van Oeveren in goede orde om 18.30 uur bereikt. Zie voor een nadere beschrijving van de stad en zijn historie het vorige nummer. De Zierikzeesche Nieuwsbode van 9 mei 1988 bevatte een uitgebreid reisverslag van de hand van Rosalien Korstanje. EXCURSIE STADHUIS ZIERIKZEE September - de vakanties grotendeels voorbij maar de zomer nog niet. Waarom nog niet eens een excursie in eigen streek? Stad en Lande organiseerde er een op 3 september naar het Zierikzeese Stadhuis, een monument in de beste zin van het woord. Fraai en historisch en springlevend! Maar liefst 75 deelnemers waren er. De gemeente Zierikzee onthaalde ze bij aankomst op een kopje koffie en de Vierschaar werd een opge wekt ontmoetingspunt. En wat is het er mooi! Volmaakt van verhou dingen, duidelijk van konstruktie, heldere lichtinval, fraai ingericht. Daarna naar de Trouwzaal op de eerste verdieping. Daar bevangt je een andere sfeer. Intiemer, barokker, wat minder streng? De net in dienst getreden gemeentelijke voorlichter Theo Rigter verontschul digde Burgemeester en Wethouders en gaf het woord aan de archivaris H. Uil. Deze vertelde zeer deskundig van de lange geschiedenis van de

Stad en lande | 1988 | | pagina 22