-457- In de gemeenteraad en daar buiten is vóór die beslissing vaak fel over de naam gediskussiëerd. Ook thans is die strijd zeker bij de autochto nen nog niet geheel vergeten. Soms geeft men dan Haamstede of Burgh op achter de postkode. De invoering van de postkodenummers noopte tot een beslissing. Bij die beslissing speelde een belangrijke rol dat reeds sinds 1923, als in de brief vermeld, het postkantoor Burgh-Haamstede bestond, en wel in Haamstede. Van daar uit vond ook de bediening plaats (vóór de automatisering) van het telefoonnet Burgh-Haamstede. De blauwe ANWB borden die de kom aanduiden dragen niet de afzon derlijke namen Burgh en Haamstede maar de naam Burgh- Haamstede. Plaatsing van witte borden met zwarte letters, als bijv. bij Koudekerke, op de grens van Burgh en Haamstede, zou overwogen kunnen worden. Aan de Burghseweg zou dat gaan, maar elders is het in de gemeenschappelijke uitbreidingen weinig zinvol. Historische betekenis heeft het weinig of niet. Belangrijk is dat beide oude bena mingen bewaard gebleven zijn. Het streepjes ertussen is in vergelij king met bijv. Boedapest toch wel essentiëel. We hopen overigens niet dat Burgh-Haamstede en Renesse nog eens aan elkaar gaan groeien! INDEX KRONIEK 1976-1985 Eind van dit jaar verschijnt een index op persoons- en plaatsnamen in de Kroniek van het Land van de Zeemeermin, jaargangen 1-10 (1976- 1985). De index, die met grote nauwkeurigheid werd samengesteld, wordt een onmisbaar hulpmiddel bij het gebruik en het raadplegen van het jaarboek. De uitvoering vindt plaats met een plastic-ringband en is in het formaat van de Kroniek, zodat het gemakkelijk past in de serie. De prijs bedraagt 19,50 (inclusief verzendkosten). De index wordt aangemaakt in een kleine oplage. Geïnteresseerden kunnen zich tot 1 december 1988 voor het verkrijgen van één of meer exempla ren aanmelden door middel van een schriftelijke opgave bij de Com missie Jaarboek, Caustraat 30, 4301 LA Zierikzee.

Stad en lande | 1988 | | pagina 29