-462- goede herinneringen. Jammer dat bij het doorlezen toch de indruk ontstaat dat de tijdsfaktor een rol bij het samenstellen is gaan spelen. De samenhang wordt minder duidelijk. Soms is het ook teveel van de bedrijfsmatige hoek uit beschreven en dan voor derden niet direkt duidelijk. Het boek van dezelfde auteur, W. J. J. Boot, ,,De Zierikzeese Stoomvaart", (uitg. Slavenkas), zit wat dat betreft beter in elkaar. Daarbij komt dat de prijs, 39,95, fors is. (Zie ook foto blz. 467). Schouwen-Duiveland in woord en beeld De heer G. v. d. Weele te Bruinisse heeft in dit boek vast willen leggen wat hij tijdens zijn leven meemaakte en wat hem boeide. Hij behan delt op z'n eigen wijze in vogelvlucht een verscheidenheid aan aspek- ten van het leven op Schouwen-Duiveland. Hij doet dit als amateur, als gewone, niet-wetenschappelijke waarnemer en zal zodoende vooral oudere lezers kunnen aanspreken. De titel pretendeert wel meer dan het boekje biedt, de westelijke helft komt nauwelijks aan bod. Het heeft de verdienste een en ander te ver melden van een aantal muziek- en andere verenigingen op de dorpen. Jammer dat een register ontbreekt. Het boek is voor 17,50 te koop, ook bij de auteur. HET ZEEUWSE LAND, 25 JAAR LATER Op 8 november 1988 vindt in Goes een thema-avond plaats over de rekreatie-ontwikkeling in de toekomst in verhouding tot de natuur en het landschap. Hoe kunnen deze bijv. elkaar waar mogelijk onder steunen en waar nodig ontzien? Het onderwerp is zeker ook van belang voor Schouwen-Duiveland. Daarom wekken we graag onze leden op die avond te bezoeken. Er zijn drie sprekers, met als onderwerp resp.: - Duinen, oevers, achterland; het Zeeuwse rekreatielandschap. - Rekreëren in het landschap; effekten en beperkingen. - De Natuur in de kijker; mogelijkheden en onmogelijkheden voor natuurgerichte rekreatie in Zeeland. Na de pauze is er een forumdiskussie onder leiding van de heer Vogel, burgemeester van St. Philipsland en voorzitter van de Stichting Het Zeeuwse Landschap.

Stad en lande | 1988 | | pagina 34