-465- Helaas ontvielen ons de volgende leden: de dames Hamaker en v. d. Have-v. d. Vliet te Haamstede en v. d. Straaten te Middelburg en de heren prof. Bruins Slot te Goes, C. v. d. Linde te Dreischor en G. M. Poldermans en J. A. Kooiman te Zierikzee. Bedankt hebben mevr. Murk te Zierikzee en de heren H. J. Simons te Zeist, jhr. M. W. C. de Jonge te Dordrecht en A. P. Schouwenaar te Schoonhoven. Een 14-tal leden verhuisde, waarvan vermeld worden de heren: H. Uil, secretaris van de commissie Jaarboek, van Kabbelaarsbank 61 naar Nieuwe Kooiweg 8; 4301 SC Zierikzee en P. F. Vleugel, voorzitter van de commissie Kleine monumenten en van die voor het Jubileum 1989, van Schuttershofstraat 22 naar Haringvlietstraat 39; 4301 XG Zierikzee. Hun telefoonnummers bleven ongewijzigd. Dhr. P. F. Vleugel heeft zijn doctoraalscriptie voor geschiedenis aan de Rijksuniversiteit van Leiden gewijd aan de „Economische gevolgen van de ontsluitingen van Schouwen-Duiveland, 1950-1975" zoals de titel luidt. Hij gaat daarin de samenhang na tussen de ontsluitingen in die periode en de werkgelegenheid in de landbouw, de nijverheid, de diensten en de visserij, annex het verband daarvan met toerisme en verkeer. Willen degenen die hun kontributie voor 1988 nog niet betaald hebben dit s.v.p. zo spoedig mogelijk doen? Zij ontvangen een 2e herinnerings acceptgirokaart bij dit Mededelingenblad. KRONIEK VAN HET LAND VAN DE ZEEMEERMIN 1988 Tijdens de ledenvergadering op 25 november 1988 verschijnt het nieuwe jaarboek van onze vereniging, de Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland). De folder ontvangt u gelijk met dit Mededelingenblad. De 13de jaargang van de Kroniek bevat opnieuw interessante artike len: drs. R. M. van Heeringen, Verslag van het noodonderzoek op de vroegmiddeleeuwse burcht van Burgh. Dr. ir. S. F. Kuipers, Zierikzee op terpen gebouwd? Een speurtocht naar de oudste historie van de stad. R. ten Kate, De kustlichten van Schouwen.

Stad en lande | 1988 | | pagina 37