-435- door de heren P. Flikweert, St. van der Wekken en M. J. Zeijler. Zij verdienen daarvoor alle lof. Ook brengt hij dank aan Baron Schimmelpenninck van der Oije voor het beschikbaar stellen van verschillende gegevens en aan de heer M. K. Romeijn voor zijn artikel over het ontstaan van de polders in Duiveland. De com missie Veldnamen is van plan volgend jaar een derde boekje uit te geven over Westerschouwen en een gedeelte van Middenschou- wen. Daarna overhandigt hij het eerste exemplaar van het boekje over Duiveland aan de voorzitter, die dit onder dankzegging en met het uitspreken van waardering aanvaardt. 11. Rondvraag Geïnformeerd wordt naar de ontwikkelingen met betrekking tot het vakwerkhuis achter het Vrijpoortje in Zierikzee. De heer Van Sloten geeft een overzicht van de aktiviteiten van de vereniging, die in hoofdzaak bestaan uit het vestigen van de aan dacht op de dreigende sloop bij verschillende instanties en de pers. In feite betreft het een financieel probleem. De eigenaar vindt de te zijnen laste blijvende restauratiekosten te hoog, maar wil het pand ook niet afstaan. Het bestuur zou het op prijs stellen wat suggesties voor reddingspogingen te vernemen. Naar aanleiding van deze oproep worden verschillende mogelijk heden vanuit de vergadering naar voren gebracht, zoals: - het pand aankopen door een in het leven te roepen stichting; wellicht kan deze - met subsidies - tot restauratie overgaan en het geschikt maken voor bewoning; - als blijk van persoonlijke verantwoordelijkheid alle leden van Stad en Lande een donatie laten geven, waardoor het tekort wordt opgeheven; - een extra bijdrage van de gemeente Zierikzee; ook grote bedrij ven benaderen voor subsidies, evenals andere instituten, zoals Heemschut, Hendrick de Keyser, Monumentenzorg. De voorzitter bedankt voor de aangedragen mogelijkheden. Een en ander zal in het bestuur worden onderzocht. Een volgende vraag betreft de veldnamenboekjes: is bij de samenstelling ook aandacht geschonken aan buitendijkse gron den? Er zijn tientallen namen van in het water gelegen percelen. Volgens de voorzitter van de veldnamencommissie is hiermede geen rekening gehouden. Hij vindt het een goed idee dit in de toe komst er bij te betrekken.

Stad en lande | 1988 | | pagina 7