-436- Wat betreft het ingediende bezwaarschrift tegen de aanleg van een golfbaan in Westerschouwen wordt gevraagd of dit een bestuursbesluit is of een besluit van de algemene ledenvergade ring. De voorzitter antwoordt dat het een bestuursbesluit is. Dit kan ook niet anders in verband met de procedurele termijnen. Volgens vragensteller zou terugkoppeling naar de ledenvergade ring kunnen plaatsvinden. Het is altijd mogelijk een bezwaar in te trekken. De voorzitter wijst er op dat deze zaak in de vorige ledenvergade ring ter sprake is geweest. Door de burgemeester van Wester schouwen is er toen een toelichting gegeven. Vanuit de vergadering wordt opgemerkt dat het bestuur, statutair gezien, juist gehandeld heeft. De heer Van Sloten deelt mede, dat ook dit jaar weer een open monumentendag zal worden gehouden en wel op zaterdag 17 sep tember. Aan Stad en Lande is medewerking gevraagd. Hij vraagt de aanwezigen wie bereid is op die dag een helpende hand te bie den. Enkele personen melden zich. 12. Sluiting De voorzitter sluit het huishoudelijk gedeelte van de vergadering af en kondigt de pauze aan, waarna drs. F. van der Doe uit Zierik- zee zijn lezing houdt. Zie hieronder. VAREN OP ZIERIKZEESE KOOPVAARDERS IN DE 18E EEUW Lezing drs. F. van der Doe op 15 april 1988 (verslag) De heer Van der Doe doet een beroep op het voorstellingsvermogen van de aanwezigen. Probeert u zich eens een kleine 250 jaar terug in de tijd te verplaatsen. Ergens op de Atlantische Oceaan voor de kust van Portugal zeilt een klein koopvaardijschip. Aan de horizon ver schijnt een zeil en komt dichterbij. De bemanning ziet het schip in snel tempo naderen. Dan is het te laat. De Zierikzeese koopvaarder van schipper Barend Valentijnse wordt verrast door de Barbarijse kaper. Schip en bemanning worden overmeesterd en meegevoerd naar Noord-Afrika. Het is dan 12 september 1750. Aan het leven aan boord van een koopvaardijschip waren heel wat risico's verbonden. Niet alleen de elementen en het eenzijdige eetpa-

Stad en lande | 1988 | | pagina 8