-398- In 1949 werd het van hogerhand verboden om een kudde schapen over de openbare weg te drijven, omdat het gemotoriseerde verkeer er te veel hinder van ondervond. Dat betekende voor De Masier tevens het einde van zijn beroep als schaapherder. Men veronderstelde blijkbaar dat hij zijn schaapjes op het droge had. Thans worden op Schouwen-Duiveland weer veel schapen gehouden, zelfs meer dan vroeger, maar dan in weiden, geheel omgeven door 60 centimeter tot 1 meter hoog Ursusgaas. Schaapherders zijn hierdoor overbodig geworden. Aan de toegenomen schapenteelt zal de huidige subsidieregeling niet geheel vreemd zijn, evenals de toeneming van het aantal Islamieten in ons land die geen varkensvlees mogen eten. J. L. Braber. VERSLAG LEDENVERGADERING 27 NOVEMBER 1987 Gehouden in de Concertzaal te Zierikzee; aantal aanwezigen 100. 1. Opening De voorzitter, J. D. de Kam, heet in het bijzonder welkom de spre ker prof. Jongmans, de burgemeester van Westerschouwen, de pres.-comm. en de commissarissen van de Slavenkas te Zierikzee, de kunstenares mw. Van Citters en de heer Van Splunter, voorzit ter „Dorpsgemeenschap Serooskerke". Hij deelt o.a. mede dat in verband met de viering van het 50-jarig bestaan in 1989 een jubi leumcommissie is ingesteld die ideeën zal verzamelen en een ont werpprogramma opstellen, met begroting ter vaststelling in de ledenvergadering. Over toetreding tot de Zeeuwse Milieu Federa tie zal in 1988 een voorstel met toelichting worden verstrekt. 2. Verslag jaarvergadering 24 april 1987 Geen op- of aanmerkingen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Er zijn geen ingekomen stukken. De voorzitter deelt mede dat zowel de secretaris als de oud-voorzitter, de heer Braber, in het zie kenhuis zijn opgenomen. Hij wenst hen een spoedig herstel toe.

Stad en lande | 1988 | | pagina 10