-399- 4. Presentatie twaalfde Kroniek De heer De Vrieze, voorzitter van de commissie Jaarboek krijgt het woord. Deze constateert dat de belangstelling steeds groter wordt. Het jaarboek is één van de manieren, waarop amateurs en professionals in de gelegenheid zijn hun kennis over Schouwen- Duiveland te presenteren. Het jaar 1987 luidt de medewerking in van de Slavenkas. Hij hoopt op een nuttige samenwerking. Sedert vorig jaar wordt een eilandelijk kunstenaar ingeschakeld voor het maken van de omslag van het jaarboek. Dit jaar was dat mw. Miems van Citters. De originele omslag-tekening, de kerk van Burgh, wordt aangebo den aan mw. Niemantsverdriet, burgemeester van Westerschou- wen, met het verzoek daarvoor een plaats in te ruimen in het gemeentehuis. Het eerste exemplaar van de Kroniek wordt aange boden aan mw. Van Citters. Hij vraagt haar na te denken, welke eilandelijke kunstenaar de omslag van de volgende kroniek kan ontwerpen. Dan krijgt de pres.-comm. van de Slavenkas, de heer R. van Ommeren het woord. Deze zegt dat de Slavenkas sedert 1976 historische studies uitgeeft over het maritiem verleden van Zierikzee. Bij de Slavenkas leefde de wens om ook het reddingswezen te Zierikzee en omgeving te belichten. Uit contacten met mw. F. Cossee-de Wijs bleek, dat deze bereid was een studie naar dit onderwerp te verrichten, o.a. met gebruikmaking van het archief van de Kon. Zuid-Hollandse Mij. tot Redding van Schipbreukelingen. Twee directeuren van deze maatschappij, de heren De Vin en Van Tienhoven, zijn op deze bij eenkomst aanwezig. Verder zegt hij dat tot dusverrre de studies van de Slavenkas.in afzonderlijke vorm verschenen. Om het bereik van de studies te vergroten leek het goed te streven naar samenwerking met het jaarboek van Stad en Lande. De Kroniek 1987 is de eerste waarin deze samenwerking gestalte krijgt. De Slavenkas streeft er naar om in beginsel om de twee jaar een studie aan te leveren. Wat het reddingswezen betreft vraagt spreker zich af of het niet een goede zaak zou zijn een blijvende herinnering aan het werk van de redders en de reddingsmaatschappij aan te brengen in Burghsluis in de vorm van een klein monument. Een samenwer kingsverband tussen betrokken instanties zou initiatieven kun nen nemen, waarbij wellicht ook een taak is weggelegd voor Stad en Lande.

Stad en lande | 1988 | | pagina 11