-401- 5. Rondvraag De heer P. Vleugel deelt mede dat de comm. Kleine Monumenten weer nieuw leven is ingeblazen. Hij doet een beroep op de verga dering zich aan te melden bij hem of bij de secretaris om te helpen bij het vastleggen van deze monumenten. De heer A. de Vin vraagt, mede namens de heer Van der Graaf, naar de aanleg van de golfbaan in Haamstede. De voorzitter zegt dat met betrekking tot de oefenbaan bezwaren zijn ingediend door ons, die echter ongegrond zijn verklaard. Omdat de burgemeester van Westerschouwen aanwezig is, krijgt deze de gelegenheid nadere informatie te verschaffen. Het blijkt, dat tegen de aanleg van de oefenbaan geen bezwaren meer kunnen worden ingediend. Voor de definitieve golfbaan dient een andere procedure te worden gevolgd, met beroepsmogelijkheid. Voor de aanleg van de baan zullen voorwaarden worden gesteld. Zij stelt dat wanneer de golfbaan niet kan worden gerealiseerd, de betref fende landbouwer een andere wijze van bebouwing zal gaan toe passen, waardoor er meer van het landschap verloren zal gaan dan door de aanleg van een golfbaan. De heer De Vin verwacht niettemin ook schade door de aanleg van de baan. De heer Van der Graaf vindt het verontrustend dat de natuurge bieden ten prooi vallen aan de menselijke exploitatiezucht. 6. Pauze In de pauze wordt de nieuwe Kroniek verkocht. Ook zijn oude Kronieken en Mededelingenbladen verkrijgbaar, evenals het boek Oude veldnamen van Schouwen-Duiveland, deel I. 7. Voordracht Prof. Jongmans Deze is opgenomen in Medelingenblad nr. 60. 8. Sluiting De voorzitter sluit na dank aan de inleider de vergadering met dank voor aller aanwezigheid, inbreng en medewerking, in het bijzonder van de Kroniekcommissie. V.d.M.

Stad en lande | 1988 | | pagina 13