-405- Ons inziens blijkt de toenemende belangstelling (nog) niet voldoende uit de toename van het ledental. Er is een grote kern van trouwe maar meest oudere leden. Helaas is er het natuurlijke verloop. Meer jonge ren zouden dit moeten opvangen. Iedere inwoner die belang stelt in z'n omgeving en hoe die tot stand is gekomen, zouden we graag als lid begroeten. 2. Leden Er meldden zich 27 nieuwe leden en er bedankten er 19. Wegens niet- betaling werd een tiental leden geschrapt, terwijl er vijf overleden. Het aantal verzendadressen voor het Mededelingenblad verminderde met 8 tot 627 stuks. Het werkelijke aantal leden is door de vele gezinsleden aanmerkelijk groter. Er is 1 erelid (oud-voorzitter J.L. Braber). De statuten noemen ook begunstigers (deze betalen een jaar lijkse bijdrage), maar deze staan niet als zodanig geregistreerd. 3. Bestuur Op 1 januari 1987 was het bestuur als volgt samengesteld (tussen haakjes het jaar van aftreden): J. D. de Kam ('87), voorzitter; W. P. de Vrieze ('89), vice-voorzitter; J. L. van Sloten ('90), secretaris; N. G. Timmerman ('88), penningmeester; mw. A. J. M. van Boven ('87); A. J. Brandenbarg ('87); H. Doeleman Hzn. ('88), 2e penningmeester; mw. S. H. Egging-du Burck ('90); M. K. Romeijn ('89); A. J. Verhulst ('89), plvv. secretaris; L. J. Zondag ('90). Op de jaarvergadering van 24 april werden de heren De Kam en Bran denbarg herkozen terwijl mw. van Boven zich niet herkiesbaar stelde. In haar plaats werd de heer J. van der Maas gekozen. Deze werd nadien tot 2e secretaris benoemd om het secretariaat te ontlasten. Het aloude strao-rijden, sterk teruggelopen nadat de paarden door tractoren vervangen waren, is weer aan het herleven. Op het strand worden de kwade geesten" van de paardebenen afgespoeld. Het is het begin van het voorjaar. In veel dorpen in de Westhoek worden er feestelijkheden aan vast geknoopt. Nevenstaande foto stelt het ver trek naar het strand van de groep strao-rijders uit Noordwelle op 27 februari j.l. voor.

Stad en lande | 1988 | | pagina 17