-406- Er vonden in 1987 drie bestuursvergaderingen plaats, waarvan in het onderstaande de belangrijkste behandelde onderwerpen zijn ver meld. 24 maart: Opname in het Jaarboek van studies vanwege de Slavenkas te Zierik- zee over de scheepvaart. Aansluiting bij de Zeeuwse Milieu Federatie. Het vijftig jarig bestaan in 1989 en het formeren van een commissie daartoe. Presentatie van het eerste veldnamenboekje en de bijbehorende kaar- tenmap. Een informele bijeenkomst met de medewerkers van alle commissies e.d. 2 juni: Viering van het 50-jarig bestaan en de mogelijkheden van presentatie. Vertegenwoordigers van de verschillende commissies waren hiervoor ook uitgenodigd. Instelling van een commissie ad-hoc. Tipgevers in elk dorp die attent zijn op in de ogen van Stad en Lande verkeerde dingen. 27 oktober: Besluit toe te treden als lid van de ZMF i.v.m. de beoordeling van bestemmingsplannen en bundeling van krachten. Instelling van een planologische commissie ter advisering van het bestuur. Verslag bijeenkomst D.B. met commissie-vertegenwoordigers ter instelling van een jubileumcommissie. Het dagelijks bestuur vergaderde tussentijds op 3 februari, 18 februari (met afd. Voorlichting Zierikzee over open monumentendag), 26 februari, 9 maart, 1 april, 6 mei (met ZMF), 19 mei, 3 september, 23 september, 29 september (met jubileumcomm.), 14 oktober en 10 november. Aan de vergaderingen van het D.B. nam na zijn verkiezing tot bestuurslid ook de heer J. v.d. Maas, 2e secretaris, deel. 4. Ledenvergaderingen De jaarvergadering was op 24 april. Het verslag ervan is afgedrukt in Mededelingenblad nr. 59, waarin ook het verslag van de lezing door architect H. E. Teering over de restauratie van de St. Jan te Den Bosch is opgenomen.

Stad en lande | 1988 | | pagina 18