-407- Jaarverslag en rekening en verantwoording over 1986 werden goedge keurd. De heren H. A. Bremekamp en A. J. G. van Waardhuizen wer den tot leden van de kascommissie benoemd. De heer M. K. Buth bood het eerste boekje van de reeks over oude veldnamen aan de heer P. J. van Langeraad aan. De Algemene Vergadering van 27 november is verslagen op blz. 398 van dit nummer. Hoofdschotel was de presentatie van de Kroniek, waarin voor het eerst de Slavenkas participeerde. De lezing van prof. Jongmans is opgenomen in Mededelingenblad nr. 60. 5. Mededelingenblad. De gebruikelijke drie nummers verschenen resp. eind januari, begin april en begin november, in een gezamenlijke omvang van 92 bladzij den. Een in nr. 59 opgenomen inhoudsoverzicht van oude nummers veroorzaakte een verheugende vraag daarnaar. Van de allereerste nummers werden fotokopieën gemaakt. 6. Excursies. De jaarlijkse excursie was op 9 mei naar Den Bosch. Een verslag van die reis staat in Mededelingenblad nr. 59. Van het organiseren van een kleinere excursie op Schouwen-Duiveland is het dit jaar niet geko men. 7. Commissies Jaarboek Het verslag is opgenomen op blz. 422 van dit Mededelingenblad. Kleine monumenten Deze commissie telde eind 1987 twaalf medewerkers, verspreid over vrijwel het hele eiland. Begonnen werd met inventariseren van het aanwezige materiaal en verder verwerken daarvan in mappen. Met het eigenlijke veldwerk werd nog niet begonnen. Veldnamen Het eerste boekje, Oude veldnamen van Schouwen-Duiveland, deel I, Dreischor, Zonnemaire en de Gouwepolders, kwam uit op de jaarver gadering van 24 april. Helaas konden de zeven bijbehorende kaarten door technische problemen pas een maand later verschijnen. De ver koop verliep naar verwachting. De commissie werkte hard verder om tijdig deel II, Duiveland, te kunnen publiceren.

Stad en lande | 1988 | | pagina 19