-408- Oorkonden Deze worden om de vijf jaar uitgereikt voor goede restauraties c.q. aangepaste nieuwbouw. De commissie begon met inventarisatie van panden die in 1989 voor een oorkonde in aanmerking zouden kunnen komen. Archeologie Deze commissie is als zodanig nog niet actief maar is wel al vertegen woordigd in de werkgroep Stadsarcheologie Zierikzee. Periodiek wor den daarin te verrichten graafwerkzaamheden van derden besproken. Medewerking voor een expositie in 1989 werd toegezegd. Streektaal In de samenstelling van de commissie kwam gedurende 1987 geen wij ziging. Zij bestaat uit de volgende leden: mw. L. E. M. Veltman-Hack en de heren drs. J. A. Brandenbarg, A. Damman, A. Leijdekkers en dr. A. de Vin. De commissie vergaderde op 2 februari, 27 april, 21 september en 1 december 1987. De voornaamste onderwerpen van bespreking waren: beoordeling van het manuscript „Keesje Bènders van Brouwersaae- ven van „Bêênekluuver" (J. G. Jonker), onderzoek naar de mogelijk heden van de instelling van een streektaalwerkplaats voor het onder wijs en de te leveren bijdragen van de commissie van de jubileumviering van „Stad en Lande" in 1989. T.b.v. de uitgave van „Keesje Bènders" zal een onderhoud plaatsvinden met burgemeester Slabbekoorn van Brouwershaven. Streekkunde Deze commissie houdt nauw contact met de Bovo-commissie uit het onderwijs op Schouwen-Duiveland. De aandacht is vooreerst gericht op de streektaal. Jubileum Een commissie ad-hoc in verband met het op gepaste wijze aandacht schenken aan het 50-jarig bestaan van de vereniging in 1989 begon op 3 november met een eerste vergadering. De taak is om van de bovenge noemde commissies, die alle een vertegenwoordiger aanwezen, de plannen te verzamelen en een advies met kostenraming aan het bestuur uit te brengen.

Stad en lande | 1988 | | pagina 20