-421- De lange lijst van grafiek uit de periode 1921-1980 die in genoemde publikatie is opgenomen bevat ook enkele titels die betrekking heb ben op Zierikzee. Het zijn respectievelijk nummer 132: Noordhaven poort Zierikzee (1938) en de nummers 155 en 156: Nobelpoort en Havenpoort Zierikzee. Er is bij deze vermelding een vergissing gemaakt: de onder nr. 155 genoemde Nobelpoort blijkt de Zuidhavenpoort te zijn. Hoewel de historisch-topografische atlas van het streekarchivariaat Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland/gemeente Zierikzee een vrij grote verscheidenheid aan kaarten en topografische prenten bevat, ontbreken tot dusver de etsen van Hemkes. Het is wellicht een overweging waard om dit hiaat alsnog op te vullen. Uit de mond van Joh. Hemkes vernamen wij in december van het vorig jaar dat de twee iets kleinere etsen zijn vervaardigd (althans de schetsen) tijdens een dag oponthoud te Zierikzee. De familie Hemkes was nl. op doorreis met het toen nog aanwezige KLM-lijntje. De tussenlanding op het vliegveld te Haamstede in de zomer van 1941*) bood de kunstenaar gelegenheid te Zierikzee een paar stadsgezichten te vereeuwigen. 1938? (red.) Wiebe Keikes SLOOPVERGUNNING AANGEVRAAGD! Het is zover. De procedure tot sloop van het unieke vakwerkhuis in het Vrijpoortje is in gang gezet. Het bedrag dat de eigenaar voor restauratie over heeft laat een financieel gat dat voor de gemeente Zierikzee een te grote last is. De bedragen hebben in de krant gestaan. De eigenaar wil het pand niet verkopen. Dus dan maar slopen? De in het vorige nummer opgeworpen vraag c.q. uitgesproken verwachting, of ook niet bevolking en particulier initiatief een oplossing zouden kunnen vinden heeft weinig uitgewerkt. Stad en Lande kan het ontbrekende bedrag natuurlijk niet verschaf fen, maar kan wel overal aandacht vragen om reddingspogingen in het werk te stellen. O.a. is de Bond Heemschut bericht. We roe pen iedereen dringend op suggesties te doen die het onherstel bare verlies van dit heel bijzondere historische pand kunnen hel pen tegengaan.

Stad en lande | 1988 | | pagina 33