-422- JAARVERSLAG VAN DE REDACTIECOMMISSIE JAARBOEK OVER 1987 Samenstelling In de commissie hadden zitting de heren W. P. de Vrieze (voorzitter), F. Beekman, drs. J. A. Brandenbarg (vice-voorzitter), A. L. Patmos (penningmeester), J. van Loo en H. Uil (secretaris). Adviseur van de commissie is de heer drs. J. P. J. Lokker. De eindre- daktie was in handen van de heer F. Beekman. Hij verzorgde onder meer de coördinatie van het redactie-werk en de kontakten met de drukkerij Vergaderingen De commissie kwam bijeen op 23 januari, 15 mei, 2 juli, 4 september en 6 november 1987. Werkzaamheden De „Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen- Duiveland)" ging haar 12de jaargang in. De in 1986 gewijzigde opzet ten aanzien van de omslag werd ditmaal uitgewerkt in de vorm van een potloodtekening van mevr. Miems van Citters uit Burgh. Haar woonplaats was onderwerp van de omslag. Evenals vorig jaar is het de bedoeling dat de vervaardigster de kunstenaar aanwijst, die voor de volgende Kroniek gevraagd wordt. Drukkerij De Vries werkte de nieuwe omslag, die op onderdelen werd aangepast, uit tot een aan trekkelijk geheel. De nieuwe Kroniek bevat 128 pagina's. Opgenomen werden de vol gende artikelen: drs. J. G. Smit, Nieuwe gegevens over de bouw van de St. Lie- vensmonsterkerk en -toren te Zierkzee F. Cossee-de Wijs, Schip in nood! De Schouwse stations van de Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schip breukelingen drs. E. J. M. van der Geest, De katoenweverij van Salomonson in Zie- rikzee (1838-1856) Frans Beekman, Brand aan boord. Een scheepsramp uit 1865, meege maakt door een groep landverhuizers uit Dreischor J. Schot BWzn., Vlaamse vissers als vluchtelingen in Zierikzee (1914- 1918)

Stad en lande | 1988 | | pagina 34