-423- P. J. van Langeraad en J. van Loo, Kerkmis, kermis en jaarmarkt. Van wijdingsfeest tot volksvermaak D. Joppe, Neringdoenden als spiegel van de tijd. De middenstand in Zierikzee tussen 1920 en 1940 Hedendaagse streektaalschrijvers aan het woord. Een drietal verha len in de streektaal bijeengebracht door dr. A. de Vin. Op 27 november vond tijdens de jaarvergadering van Stad en Lande de feestelijke presentatie van de 12de Kroniek plaats. 1987 luidde ook een samenwerking in van de Commissie Jaarboek met de Slavenkas te Zierikzee. De Slavenkas gaf tot dusverre zelf publikaties uit, maar sprak de voorkeur uit de door haar geïnitieerde studies voortaan te doen opnemen in de Kroniek. Deze studies hebben steeds facetten uit met name het Zierikzeese maritieme verleden tot onderwerp. Onder handelingen over de vorm van samenwerking konden tot wederzijds genoegen worden afgesloten. Tijdens de presentatie overhandigde de heer W. P. de Vrieze als voor zitter van onze commissie de originele tekening aan de burgemeester van Westerschouwen, mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, met het verzoek zorg te willen dragen voor een passende plaats in het gemeentehuis. Mevr. Miems van Citters ontving een exemplaar van de nieuwe Kroniek. Vervolgens was het woord aan de heer R. van Ommeren, president commissaris van de Slavenkas. Hij ging nader in op de geschiedenis van dit zeeliedenfonds, opgericht in 1735, en toonde zich verheugd over de samenwerking. Als uitvloeisel daarvan werd in de Kroniek- 1987 een artikel van mevrouw F. Cossee-de Wijs opgenomen over het reddingswezen op Schouwen. Het ligt in de bedoeling om eens in de twee of drie jaar een artikel op te nemen, ingebracht via de Slavenkas. De heer Van Ommeren overhandigde het eerste exemplaar van de nieuwe Kroniek aan mevrouw Niemantsverdriet, ditmaal niet in haar funktie van die van burgemeester van Westerschouwen, maar als agent van de Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Red ding van Schipbreukelingen. Twee directeuren van deze maatschappij woonden de presentatie bij. Van het archief van de reddingsmaat schappij is een dankbaar gebruik gemaakt door mevrouw Cossee-de Wijs. De verkoopprijs kon op hetzelfde niveau worden gehandhaafd: 22,50 voor leden en 24,75 voor niet-leden. De boekhandelskortingen ble ven eveneens ongewijzigd.

Stad en lande | 1988 | | pagina 35