-424- De verkoop verliep redelijk. Een belangrijk deel van de oplage kon verkocht worden via boekhandelaren op Schouwen-Duiveland. Hun medewerking daarbij wordt zeer op prijs gesteld. Mede door de jaarlijkse subsidie uit de verenigingskas konden wij de financiën weer rond krijgen. De jaargangen 1976 en 1978 zijn uitverkocht, terwijl andere jaren schaars beginnen te worden. Een klein deel van de uitverkochte jaar gangen hielden wij in voorraad voor verkoop aan wetenschappelijke instellingen. Evenals vorig jaar werd bij de folder, die de nieuwe Kroniek aankon digt en aan alle leden wordt toegezonden, een accept-girokaart inge sloten om het bestellen te vergemakkelijken. Om verwarring met de girorekening van de vereniging te vermijden werd inmiddels besloten de tenaamstelling te wijzigen. Het drukken van de Kroniek-1987 was wederom in de veilige en ver trouwde handen van De Vries Drukwerk te Zierikzee. Wij verheugen ons in de goede samenwerking met deze drukkerij. Sedert vorig jaar zijn wij bezig met het vervaardigen van een index op aardrijkskundige en persoonsnamen in de jaargangen 1976-1985. Gekozen werd voor een uitwerking door middel van de computer. De heer A. L. Patmos verrichtte veel voorbereidend werk en coördineert het geheel. Wellicht kan in 1988 het eindprodukt tegemoet worden gezien. Naar onze mening kan deze index een goed hulpmiddel wor den voor een optimale toegankelijkheid van de Kroniek. Het jaarboek-1987 vergde een grote inzet van de redaktie, met name ten aanzien van het persklaar maken en het verzorgen van de illustra ties. Hoewel er geen gebrek is aan kopij bleek het gewenst enkele reserve-artikelen in voorraad te hebben waarvan gebruik kan worden gemaakt indien om een of andere reden toegezegde artikelen niet wor den ingeleverd, c.q. niet kunnen worden opgenomen. Het ligt in de bedoeling om in 1988 in dit gemis te voorzien. Zierikzee, januari 1988. W. P. de Vrieze, voorzitter H. Uil, secretaris.

Stad en lande | 1988 | | pagina 36