1988 in het kort Zoals de laatste jaren gebruikelijk, hier de opgave van een aantal gebeurtenissen die, voor zover het onze doelstellingen betreft, van belang leken om voor de toekomst te worden vastgelegd. De opgave is uiteraard subjectief en bevat niet alleen feiten, maar is ook signalerend bedoeld. Januari 4. Drukkerij L. en O. geeft met de „Nieuwsbode Extra" nu vijfmaal per week een krant uit. 31. Een van de laatste herenhuizen te Bruinisse, Huize 't Hof, door brand getroffen, maar het zal worden hersteld in oude stijl. Februari Ter gelegenheid van de 50e verjaardag van Koningin Beatrix worden in alle gemeenten van Schouwen-Duiveland „Beatrix-linden" geplant. Maart 30. Het grootste tankstation van Schouwen-Duiveland officieel geopend nabij de Schelphoek, in de polder. April 1. Cebeco sticht ter plaatse van v.m. uienbedrijf Van Dijk te Sirjansland de grootste vestiging op Schouwen- Duiveland voor ontvangst en afgifte van landbouwproducten 16. Officiële ingebruikstelling Nieuwe Kerk te Zierikzee als multi-functioneel gebouw. Aanleg recreatiedorp „Port Zélande" op Kabbelaarsbank, voor 700 huurwoningen c.a. 18. Raadsbesluit Westerschouwen ten gunste van komst golfbaan aan de Hogezoom. 21. Eerste fase bungalowpark Den Osse begonnen, voor in totaal 800 koopwoningen. 29. Officiële opening distributiecentrum Kon. Zeelandia te Zierikzee door mevr. A. P. Doeleman-van der Valk (arch. Slemmer). Mei 27. In plaats van 2e fase recreatieplan Bruinisse voor 800 vakantiewoningen komen er nu 200, met een 18-holes golfbaan. Juni 2. De Stichting Landschapsverzorging Zeeland heeft bijzondere bomen op Schouwen-Duiveland geïnventariseerd met het oog op eventueel herstel. 2. De Slavenkas biedt de gemeente Zierikzee een groot model aan van de 18e eeuwse hoeker ,'t Welvaren der stad Zierickzee". 8. Plan van het Waterschap Schouwen- Duiveland ter vervanging van de wegbeplanting wordt vastgesteld. 9. Officiële opening le fase recreatiegebied Schelphoek door G.S.-lid Ventevogel. Juli 6. Laatste tocht veerdienst Zijpe-Anna Jacoba, na officiële opening weg over Philipsdam door G.S.-lid De Voogd. Augustus 22. Gemeenteraad Brouwershaven stelt alle restauratiesubsidie voor de jaren t/m 1993 beschikbaar voor de St. Nicolaaskerk. 14

Stad en lande | 1989 | | pagina 16