September 19. Op druk bezochte Open Monumentendag nu ook monumenten in gemeente Westerschouwen opengesteld. 30. Officiële opening uitbreiding stadhuis Brouwershaven door Comm. der Koningin Boertien (arch. Kraamer). Oktober 18. Ingebruikname rioolwaterzuiverings installatie nabij het gemaal Prommelsluis. 24. Begin restauratie De Rookende Moor te Zierikzee, met zijn typische oude winkelinterieur. 25. Molen Oosterland gesierd met handgesneden naam/jaartalbord („baard"), gelijk het oorspronkelijke anno 1752. 28. Inventarisatieplan tot vervanging beplante stadswallen Brouwershaven gereed. November 10. Officiële landelijke aankomst Sint Nicolaas in de haven van Zierikzee. 23. Première van de promotie-videofilm van de Stichting Promotie Schouwen- Duiveland. 24. Gemeenteraad Zierikzee verhoogt subsidie voor VVV. In dec. volgt mr. Nijland mr. Klaassen op als voorzitter VVV. 28. Plaatsen betonpaal op de Dam, hoek Appelmarkt, te Zierikzee om doorgang rijverkeer te beletten. 30. Begin restauratie St. Willibrorduskerk te Zierikzee. December 1. G.S. stellen als windmolenlokaties o.a. voor: Neeltje Jans, Roggenplaat met aansluitend stuk van polder Schouwen en de aan het Mastgat liggende gronden van Duiveland. 6. Gemeente Westerschouwen gaat oude ansichten aankopen. 12. Gemeenteraad Zierikzee akkoord met herinrichtingsplan centrum. 22. Bestek Rijkswaterstaat voor saneren waterbodems Oosterscheldehavens aangeboden aan de havenbeheerders. 27. Volgens rapport prov. Zeeland zijn naast water en strand ook landschap en historische dorpen en steden trekpleisters voor recreant uit Randstad. 29. Stichting Historisch Onderzoek Zeeland opgericht, voor fondswerving daartoe, te beginnen met landbouwgeschiedenis. 15

Stad en lande | 1989 | | pagina 17