Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland de boeken toen opgeborgen. Zó is het archief de ramptijd doorgekomen. Maar het verhaal is nog niet helemaal uit. Als Nieuwerkerkers, die de ramp hebben meegemaakt, weten we, dat zout heel akelig is; iets dat door zeewater doortrokken is geweest, wordt niet weer droog, het blijft vocht aantrekken. Dat was ook het geval met het papier van de archief-boeken. In de tijd van Ds. H. v. d. Heuvel is in de kast een apparaat aangebracht om de lucht droog te houden. En naar ik verneem, is er enige tijd geleden een afdoende maatregel genomen. Bij de verbouwing van het gemeentehuis is er, zoals bekend zal zijn, een ruimte bij gekomen, waarin het streek archief is onder gebracht. De kluis is brandvrij en er is een constante temperatuur en de juiste vochtigheidsgraad. Daar zijn de boeken nu in bewaring gegeven. Toevertrouwd aan de deskundige zorg van het streekarchivariaat, blijven ze op de best mogelijke manier bewaard voor latere geslachten. Eerder verschenen in „Rondom de Johanneskerk", september 1988 Woordenboek der Zeeuwse Dialecten, 2e druk: zitplaatsen onder de orgelgalerij (red.) M. G. Westerhof Bezoekt het gevestigd te Dreischor, Mr. P. Moggestraat. Geopend gedurende de zomermaanden dagelijks van 13.30-16.30 uur, behalve 's zondags. Buiten de zomermaanden, met name voor groepen, na telefoni sche afspraak met mevr. Slager-Steenland te Dreischor (tel. 01112-1579). Donateurs (minimumbijdrage f 5,-) op vertoon van kaart gratis toegang. 19

Stad en lande | 1989 | | pagina 21