Van de redactie Op 25 januari 1938, dezer dagen vijftig jaar geleden, werd Stad en Lande opgericht. In dit nummer wordt een speciaal artikel aan deze oprichting gewijd, geschreven door de heer Uil, streekarchivaris. Voorafgaand aan de feitelijke oprichting gaat het artikel uitgebreid in op de rol die het Mosselpoortje aan het Havenpark in Zierikzee daarbij heeft gespeeld. Het eerste Mededelingenblad kwam 25 jaar geleden uit. Dat was nog gestencild. In 1975 werd het een boekje. Het verschijnt nu in een groter formaat. Dit is vooral gedaan om minder vaak foto's te moeten verkleinen. In dit jubileumjaar verschijnt het zelfs met een gekleurd omslag en in totaal vier maal. Saskia Eggink ontwierp het nieuwe uiterlijk. Nagegaan wordt nog of een verzamelband financieel mogelijk is. Dit nummer 63 is niet „het" jubileumnummer al is het een ietsje dikker. Alle volgende nummers in dit jaar zullen in het teken van dit jubileum staan. Het eerste schenkt extra aandacht aan bouwkundige zaken, omdat die zo'n grote rol speelden bij de oprichting. Een artikel van ds. Westerhof herinnert aan de watersnoodramp van nu 36 jaar geleden. Voor het overige wordt naar de inhoud verwezen. Enkele belangrijke mededelingen nog: noteert u vast de volgende data: 14 april, jaarvergadering, 6 mei, excursie naar Leiden, 20 mei, „Stad en Lande-dag" in de Nieuwe Kerk in Zierikzee, 24 november, ledenvergadering met symposium over Schouwen-Duiveland in de afgelopen 50 jaar; vergeet u niet het hierbij gaande accept- giro-formulier zo spoedig mogelijk ingevuld op te sturen, iets extra boven het minimum-bedrag in dit jubileumjaar wordt zeer op prijs gesteld; aarzelt u niet bij de redactie of de bestuursleden gevallen te melden, die schade aan stad of landschap dreigen toe te brengen; de redactie waardeert het bijzonder, als u bijdragen hebt voor het Mededelingenblad. Eventueel kunnen we daarvoor ook een afspraak maken; het volgende nummer verschijnt omstreeks Pasen. Alle commissies worden verzocht hun gegevens ten behoeve van het jaarverslag 1988 vóór 1 maart a.s. in te zenden. Ook kopij graag vóór die datum. Nagekomen: Op 18 maart a.s. zal op Schouwen- Duiveland een dialect-middag worden gehouden door de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek in samenwerking met de Streektaalcommissie van onze vereniging. Nader bericht volgt. 1

Stad en lande | 1989 | | pagina 3