Redacteuren gevraagd Het regelmatig laten verschijnen van het Mededelingenblad van Stad en Lande wordt door het bestuur als noodzakelijk gezien. Het geeft informatie over allerlei zaken op het gebied van de vereniging, legt gebeurtenissen vast voor wie na ons komen en schept een band, die ook van belang is voor de vele buiten Schouwen-Duiveland wonende leden. Dit jaar verschijnt het vier maal. Of dat het volgend jaar weer mogelijk is hangt, behalve van de financiën, vooral af van de redactie. Het is een arbeidsintensief karwei. Daarom is uitbreiding dringend gewenst. Onlangs lazen wij in „Zakelijk Actueel" van de Postbank, dat een „ideale" redacteur ter zake kundig en gemotiveerd moet zijn. Hij (of zij) moet zelf een artikel kunnen schrijven, enige grafische kennis hebben en niet opzien tegen vervelende karweitjes, zoals mensen achterna lopen. Hij of zij heeft uithoudingsvermogen én tijd. Vermeld werd ook, dat de roep om bijdragen uit de vereniging meestal kwantitatief en kwalitatief te weinig oplevert. Gevolg: met kunst - en vliegwerk moet het blad alsnog worden volgeschreven en geproduceerd. Daarom moet de redactie de nummers ruim van te voren indelen en medewerkers om bijdragen vragen. Degenen die niet gewend zijn te schrijven moeten liefst een duidelijk omschreven voorstel krijgen met enkele punten, met de gewenste lengte. Het is ook mogelijk iemand te gaan interviewen, maar dat kost de redactie meer tijd. De redactie moet niet alleen ruim vooruit kijken maar ook de verschenen nummers bespreken, bijv. wat er goed of fout aan was. Daartoe moet op bepaalde tijdstippen vergaderd worden, waarbij taken worden verdeeld en afspraken gemaakt. Daarna moet dan weer de kopij mét de illustraties besproken worden, de artikelvolgorde, enz. Het contact met de drukkerij moet liefst over één persoon lopen. Daarna komt dan nog het inpakken, adresseren en verzenden. De „ideale" redacteur bestaat natuurlijk niet. Daarom vragen wij iedereen die ook maar iets van het bovenstaande zou kunnen waarmaken zich met de redactie in verbinding te stellen. Dat is natuurlijk geheel vrijblijvend en bindt tot niets. Het zou jammer zijn als het Mededelingenblad een stap terug zou moeten doen. De redactie Een redacteur moet zich zo goed mogelijk op de hoogte stellen van alles wat zich binnen de vereniging afspeelt. Daardoor is hij (zij) vaak beter geïnformeerd dan het gemiddelde lid. Het blad mag geen spreekbuis van één bepaalde groep of stroming binnen de vereniging zijn, maar moet onderwerpen uit alle geledingen behandelen. 35

Stad en lande | 1989 | | pagina 13