Verslag van de najaarsvergadering Gehouden op 25 november 1988 in de Concertzaal te Zierikzee, 19.30 uur. Aantal aanwezigen: ruim 100. 1. Opening De voorzitter, J. D. de Kam, opent de vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder aan de heren Homburg en Schot, de sprekers van deze avond; de heer Slabbekoorn, burgemeester van Brouwershaven en mevr. Van de Zande- Vleugels Schutter, voorzitter van de Zeeuwse vereniging voor dialectonderzoek. Zoals de laatste jaren gebruikelijk, is ook thans weer een eilandelijke kunstena(a)r(es) gevraagd de omslag van de Kroniek te verzorgen. Dit keer is dat mevr. Van Rijn, die eveneens in het bijzonder wordt verwelkomd. De voorzitter constateert met genoegen dat, in samenwerking met de Zeeuwsche Boekhandel en Uitgeverij, het boekje „Keesje Benders" kon worden uitgegeven. Een boekje in dialect, dat de belevenissen van een gewone jongen uit Brouwershaven weergeeft. Verder geeft hij in vogelvlucht de activiteiten weer die de verschillende commissies voor het jubileumjaar 1989 hebben voorbereid: de commissie veldnamen zal het volgende veldnamenboek (over Westerschouwen) op de Stad en Landedag, 20 mei 1989, presenteren; de commissie streektaal zal een speciale bundel samenstellen; er is een selectie gemaakt van verhalen in de streektaal tussen 1939 en 1989. Met medewerking van de heer Van der Veer zal een kinderkoor op de Stad en Landedag liedjes uit de streek zingen; er zal ook een cassettebandje worden uitgegeven; de commissie streekkunde zal een project opzetten voor de scholen over de aspecten van deze regio; de commissie kleine monumenten organiseert een fototentoonstelling in de Nieuwe Kerk te Zierikzee vanaf 20 mei; daarna te Haamstede, Brouwershaven en Bruinisse. Tevens zal een fotobrochure worden samengesteld met kleine monumenten foto's; de commissie oorkonden zal op de Stad en Landedag aan eigenaars van fraai en historisch verantwoord gerestaureerde panden oorkonden uitreiken; de commissie huisnamen zal in de loop van het jaar weer zoveel mogelijk huisnamen (opnieuw) op de gevels aanbrengen; de commissie archeologie brengt de wordingsgeschiedenis van Schouwen- Duiveland in beeld door een tentoonstelling van archeologische vondsten; de commissie mededelingenblad verzorgt dit jaar de uitgaven van vier in plaats van drie mededelingenbladen; de commissie jaarboek zal u straks bij monde van haar voorzitter nader informeren over haar jubileumplannen. Verder deelt de voorzitter mede, dat: bij Gedeputeerde Staten beroep is ingesteld tegen de aanleg van een golfbaan in de gemeente Westerschouwen; de vinger aan de pols wordt gehouden met betrekking tot de eventuele aanleg van een windmolenpark bij Kerkwerve; over het vakwerkhuis in het Vrijpoortje onderhandelingen zijn gevoerd met de eigenaar en het college van burgemeester en wethouders. Momenteel kunnen daarover nog geen nadere mededelingen worden gedaan; de jaarlijkse excursie ons dit jaar naar Leiden zal voeren op 6 mei. Tenslotte spreekt hij zijn erkentelijkheid uit aan het adres van alle medewerksters en medewerkers voor het vele werk dat in de afgelopen periode is verzet, vooral met betrekking tot de activiteiten voor het jubileumjaar. 41

Stad en lande | 1989 | | pagina 19