2. Verslag jaarvergadering 15 april 1988 Dit wordt zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Betreft een aantal kennisgevingen van verhindering. 4. Presentatie Kroniek van het Land van de Zeemeermin 1988 De voorzitter geeft het woord aan de heer De Vrieze, voorzitter van de commissie jaarboek. Het verheugt de heer De Vrieze de 13e jaargang van het historisch jaarboek van de vereniging te kunnen presenteren. Hij laat in het kort de inhoud van de nieuwe uitgave de revue passeren. Er is weer een gevarieerd boek tot stand gekomen, waarin tal van interessante zaken worden belicht. Een speciaal woord van dank richt hij aan de heren Beekman en Van Loo en de Fa. De Vries. Tussentijds vraagt de eindredacteur van de Kroniek, de heer F. Beekman, een ogenblik de aandacht. Hij haalt wat herinneringen op over schrijvers in de Kroniek. Het is niet altijd eenvoudig om iets op papier te zetten. Niet iedereen vindt het prettig een stuk ter controle te geven. Eventueel commentaar wordt verschillend opgevat. Alle artikelen moeten al in mei/juni naar de drukker. De schrijver leeft dan in een zekere spanning tot de verschijningsdatum. Velen vallen in een zwart gat. Ze horen niets meer. Hoe wordt een artikel ontvangen? ledereen vindt een reactie plezierig, ook al zou die negatief zijn. Daarna gaat de heer De Vrieze over tot de uitreiking van de originele potloodtekening van de kerk van Noordgouwe, vervaardigd door mevr. Do van Rijn, aan de burgemeester van de gemeente Brouwershaven, de heer Slabbekoorn, met verzoek deze een plaats te geven in het stadhuis. De heer Slabbekoorn noemt het een grote eer de tekening in ontvangst te mogen nemen. Het verheugt hem dat het een oude kern van de gemeente betreft. Hij acht het van belang oude zaken in stand te houden. Hij wijst ook op de geslaagde restauratie van het stadhuis in Brouwershaven. De tekening zal daar zeker een plaats vinden. Het eerste exemplaar van het jaarboek 1988 wordt door de heer De Vrieze uitgereikt aan mevr. Van Rijn. Haar tekening van Noordgouwe prijkt op de omslag van het boek. Van de gelegenheid gebruik makend verklapt de heer De Vrieze iets over het nieuwe jaarboek, de Kroniek 1989. In verband met het 50-jarig bestaan wordt dit een speciaal nummer, dat geheel in het teken zal staan van Schouwen-Duiveland in de afgelopen 50 jaar. De auteurs en de onderwerpen die zij gaan belichten zijn: de heer Beenhakker, Middelburg: natuur en landschap; de heer Dijckmeester, Apeldoorn: maatschappelijke en bestuurlijke veranderingen; mevr. Leijdekkers, Amsterdam: toerisme; de heer Van Swigchem, Amsterdam: monumentenzorg; de heer Thissen, Haarlem: ontwikkelingen in de dorpen; de heer Verburg, Middelburg: economische veranderingen; de heer Vleugel, Zierikzee: verkeer en vervoer; de heer Volker, Wageningen: landbouw. Het nieuwe jaarboek wordt dus in vele opzichten een bijzonder nummer. Schouwen-Duiveland heeft in de afgelopen 50 jaar enorm veel veranderingen ondergaan. Het is goed deze veranderingen in beeld te krijgen en de opgedane ervaringen te registreren. Tenslotte spreekt hij de hoop uit dat de Kroniek 1989 zal kunnen bijdragen aan het proces van bewustwording van de eigen wortels om des te beter vooruit te kunnen kijken. 42

Stad en lande | 1989 | | pagina 20