fraaie overgangsgebied tussen polder en duin geschaad wordt. In dit overgangsgebied ligt immers al tussen Westenschouwen en Burgh een grote verkeersweg en tussen Renesse en Scharendijke komt de te verbreden Helleweg naar de Rampweg. We gingen inmiddels in beroep tegen de afwijzing van onze bezwaren. Vervanging van de beplanting op de wallen van Brouwershaven met gelijktijdige versterking van de historische structuur ervan heeft onze instemming. Zo ook vervanging van de beplanting langs de polderwegen, mits niet al te rigoureus. Positieve zaken waren de aangepaste uitbreiding van het historische stadhuis van Brouwershaven en de nu ook inwendig herstelde Nieuwe Kerk te Zierikzee. In de rubriek „1988 in het kort" in Mededelingenblad no. 63 zijn naast enkele minder verblijdende nog een aantal andere positieve zaken vermeld. Positief was zeker ook de inzet van een groot aantal leden in de diverse commissies (werkgroepen) en van vrijwilligers. Er werd een jubileumcommissie ingesteld die, voor zoveel nodig, de andere commissies activeerde plannen uit te werken om bij het vijftigjarig bestaan goed voor de dag te komen. In het onderstaande, als ook in enkele aparte artikeltjes, komen deze commissies nog nader aan bod. Door deze activiteiten, waaraan de pers ook aandacht schonk, kwamen er vrij veel nieuwe leden bij. Pogingen om vooral de jeugd voor de doeleinden van Stad en Lande te interesseren kwamen nog niet veel verder dan wat een aantal leraren van basis- en voortgezet onderwijs bereikte met hun leerlingen. Mogelijk dat na het drukke jaar 1989 tijd vrij komt voor deze en nog andere aandachtspunten. Stad en Lande kijkt niet alleen naar het verleden! 2. Leden Het ledental groeide per saldo met 27 personen. Er traden 43 nieuwe leden toe en er bedankten er 8. Door overlijden verloren we ook 8 leden. Het bestand telt nu 654 adressen, w.o. 1 erelid, 6 gemeenten, 7 zusterverenigingen en 12 instituten (archieven, bibliotheken e.d.). Een onbekend aantal gezinsleden is bovendien lid. Er waren 2 ledenvergaderingen. Van de jaarvergadering van 15 april 1988 is het verslag opgenomen in Mededelingenblad no. 62. Hiernaar wordt verwezen. Ook het verslag van de lezing van drs. F. van der Doe is daarin opgenomen. Het verslag van de ledenvergadering, gehouden op 25 november staat vermeld in dit nummer 64, blz. 41. De toen gehouden lezing van de heren E. Homburg en J. Schot is beschreven in nummer 63, blz. 29. 3. Bestuur Op 1 januari 1988 was het bestuur als volgt samengesteld (tussen haakjes het statutaire jaar van aftreden): J. D. de Kam ('91), voorzitter; W. P. de Vrieze ('89), vice-voorzitter; A. J. Brandenbarg ('91); H. Doeleman Hzn. ('92); mevr. S. H. Eggink-du Burck ('90); J. van der Maas ('91), 2e secretaris; M. K. Romeijn ('89); J. L. van Sloten ('90), secretaris; N. G. Timmerman ('92), penningmeester; A. J. Verhulst ('89); L. J. Zondag ('91). De aan de beurt van aftreden zijnde leden Doeleman en Timmerman werden op de jaarvergadering van 15 april herkozen. In 1988 werden slechts twee bestuursvergaderingen gehouden. De belangrijkste onderwerpen waren naast de gebruikelijke de volgende: 8 maart (o.l.v. de vice-voorzitter): Bezwaar tegen de aanleg van een golfbaan in het Buitengebied Oost aan 49

Stad en lande | 1989 | | pagina 27