de Hogeweg te Haamstede en het in beroep gaan bij ongegrond-verklaring. Afgevaardigden van de vereniging als bestuurslid van de Stichting Moermond. Medewerking aan de Monumentendag 1988. Begroting 1989 met een nadelig saldo van 15.400, Ontwerp-programma jubileumviering 1989, met kosten geraamd op 15.000,—. De desolate toestand van het monumentenpand in het Vrijpoortje. 27 oktober: Uitgave van het boekje in de streektaal Keesje Benders. Mogelijkheden voor behoud van het pand in het Vrijpoortje. De plannen voor een windmolenpark. De tentoonstelling en andere evenementen in het jubileumjaar. Een bijdrage voor een bijzonder geval van renovatie. Het Dagelijks bestuur met de 2e secretaris vergaderde in 1988 op 11 januari, 19 januari (installatie planologische commissie), 16 februari, 1 maart, 12 april, 4 mei (ontwerp statuten met dhr. W. L. Blindenbach), 17 mei, 30 juni, 4 augustus, 10 oktober, 16 november en 9 december. 4. Mededelingenblad Er verschenen weer drie nummers: eind januari, eind maart en begin november, met in totaal 108 bladzijden tekst en illustraties. De ruim zeven maanden tijd tussen het 2e en 3e nummer werd als een (te) lange onderbreking in het contact met de leden ervaren. Ondanks de altijd maar moeizaam ontvangen kopij was er toch de nodige gevarieerdheid in de artikelen. 5. Excursies Het verslag van de jaarlijkse excursie naar Kortrijk op 7 mei is vermeld in Mededelingenblad no. 62. Zo ook dat van de middagexcursie naar het Stadhuis van Zierikzee die onverwacht veel bezoekers trok. Stad en Lande verleende ook medewerking bij de excursie van de Bond Heemschut naar Zierikzee op 22 oktober. 6. Commissies Van een aantal commissies wordt elders in dit nummer afzonderlijk verslag gedaan, waarnaar verwezen wordt. Het zijn de Jaarboek-, Veldnamen-, Streektaal-, Kleine monumenten- en Jubileumcommissie. Soms is tevens iets verteld over doel en werkwijze. Ook zijn vermeld de namen van de medewerkers. De werkzaamheden van de meeste commissies richtten zich vooral op presentatie in het jubileumjaar 1989. Van de andere commissies is het volgende te melden. Oorkonden Deze commissie kwam in de 2e helft van het jaar enige malen bijeen en bestond uit de heren E. J. Abeln uit Rotterdam, W. van Meerten uit Haamstede, L. J. Weyts uit Bergen op Zoom, L. J. Zondag uit Zierikzee en de secretaris. Eerstgenoemde verving in oktober de heer P. Spruit uit Zwijndrecht wegens verandering van diens werkkring. Panden werden geselecteerd die voor een restauratie-oorkonde in aanmerking konden komen, of voor een oorkonde voor goed ingepaste nieuwbouw dan wel renovatie. De panden werden ook bezocht. De definitieve toekenning vond nog niet plaats. Archeologie De commissie is in 1988 actief begonnen met de voorbereidingen van een tentoonstelling van voorwerpen in het jubileumjaar. In december werd daartoe een bezoek gebracht aan het depot in Middelburg van de Rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek. De leden zijn de heren F. Beekman, R. M. van Heeringen, P. R. M. van der Sneppen en P. Vleugel. 50

Stad en lande | 1989 | | pagina 28