Jaarverslag van de redactiecommissie Jaarboek over 1988 Planologie Deze commissie bestaat uit de heren J. W. Beyersbergen, P. A. Boot, J. van der Maas en M. K. Romeijn en kwam op 19 januari 1988 voor het eerst bijeen. Het is een adviescommissie voor planologische maatregelen, bijv. in bestemmingsplannen, die strijdig zijn met de doelstelling van de vereniging. In 1988 werd bezwaar gemaakt tegen aantasting van het duinrand-gebied, zie onder punt 1. 7. Vertegenwoordigingen Eind 1988 was Stad en Lande vertegenwoordigd in: a. het bestuur van de Stichting Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland door mw. M. E. Jansen-Gias en de heer J. L. Braber; zie voor het verslag van deze stichting blz. 62. b. het bestuur van de Stichting Moermond door de heren J. L. Braber en F. K. Vos. c. de Provinciale commissie Zeeland van de Bond Heemschut door de heer J. L. van Sloten d. de ledenvergadering van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie door de heer P. A. Boot. Samenstelling In de commissie hadden zitting de heren W. P. de Vrieze (voorzitter), F. Beekman, drs. J. A. Brandenbarg (vice-voorzitter), A. L. Patmos (penningmeester), J. van Loo en H. Uil (secretaris). Adviseur van de commissie is de heer drs. J. P. J. Lokker. De eindredactie was in handen van de heer F. Beekman. Hij verzorgde onder meer de coördinatie van het redactie-werk en de kontakten met de drukkerij en werd bij dit laatste ter zijde gestaan door de heer J. van Loo. Vergaderingen De commissie kwam bijeen op 28 januari, 22 april, 24 juni, 9 september en 17 november 1988. Werkzaamheden De „Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland)" ging haar 13de jaargang in. De omslag werd ditmaal uitgewerkt in de vorm van een gewassen tekening van mevrouw Do van Rijn te Zierikzee. De keuze viel op een panorama van Noordgouwe. De nieuwe Kroniek bevat 136 pagina's (in 1987: 128 pagina's). Opgenomen werden de volgende artikelen: R. M. van Heeringen, Verslag van het noodonderzoek op de vroegmiddeleeuwse burcht van Burgh. dr. ir. S. F. Kuipers, Zierikzee op terpen gebouwd? Een speurtocht naar de oudste historie van de stad. R. ten Kate. De kustlichten van Schouwen. Johan Schot en Ernst Homburg, De garancine-fabriek te Zierikzee, 1846-1882. Een moderne industrie met milieuproblemen. Joop van Loo, De komst en ontwikkeling van de telegraaf en telefoon op Schouwen- Duiveland. Ik kan zoo nog wel een boek schrijven... De levensvertelling van Johannis Meerman bewerkt door Gert Groenleer. 52

Stad en lande | 1989 | | pagina 30