1953-1 februari-1988. Herinneringen aan de watersnoodramp van vier streektaalschrijvers, ingeleid door dr. A. de Vin. Op 25 november vond tijdens de jaarvergadering van Stad en Lande de feestelijke presentatie van de 13de Kroniek plaats. Tijdens deze bijeenkomst overhandigde de heer W. P. de Vrieze als voorzitter van onze commissie de originele tekening aan de burgemeester van Brouwershaven, de heer C. Slabbekoorn. Deze zegde toe de tekening een passende plaats te zullen geven in het stadhuis van Brouwershaven. Mevrouw Do van Rijn ontving het eerste exemplaar van de nieuwe Kroniek. De verkoopprijs kon op het hetzelfde niveau worden gehandhaafd: 22,50 voor leden en 24,75 voor niet-leden. De boekhandelskortingen bleven eveneens ongewijzigd. Een belangrijk deel van de oplage kon verkocht worden via de boekhandelaren op Schouwen-Duiveland. Hun medewerking daarbij wordt zeer op prijs gesteld. De verkoop van de nieuwe Kroniek had een enigszins tegenvallend resultaat. Mede gelet op de gestegen onkosten zal bezien moeten worden in hoeverre de verkoopprijs aangepast moet worden. Het ligt echter in het voornemen om te trachten de verkoopprijzen voor de Kroniek-1989 op hetzelfde niveau te handhaven. Het drukken van de Kroniek-1988 was wederom in de vertrouwde handen van De Vries Drukwerk te Zierikzee. Wij verheugen ons in de goede samenwerking met deze drukkerij. Van de Kronieken 1981 tot en met 1984 was nog steeds een aanzienlijke voorraad aanwezig. Om die reden werd besloten tot een speciaal verkooptarief. De vier Kronieken konden tesamen voor een bedrag van tien gulden gekocht worden. In eerste instantie werd deze aktie gericht op de leden. Later werden de boekhandelaren hierbij betrokken. De verkoop verliep bevredigend. De jaargangen 1976, 1978 en 1985 zijn thans uitverkocht. Een klein deel van de uitverkochte jaargangen hielden wij in voorraad voor verkoop aan wetenschappelijke instellingen. Het vervaardigen van een index op aardrijkskundige en persoonsnamen in de jaargangen 1976-1985 werd afgerond. Gekozen werd voor een uitwerking door middel van een computer. Eind 1988 kon een cirkulaire de deur uitgaan, gecombineerd met enkele artikelen in tijdschriften, waarbij de index werd aangekondigd. Veel werk verrichtte de commissie in het kader van de Kroniek-1989. Met het oog op het 50-jarig bestaan van de vereniging werd besloten de nieuwe Kroniek te wijden aan een thema. Gekozen werd voor Schouwen- Duiveland in de afgelopen 50 jaar. Diverse deskundigen werden benaderd met het verzoek om een bijdrage te willen leveren. Zeer verheugd zijn wij over de ondervonden medewerking en spontane toezeggingen. Op 28 oktober vond een bespreking plaats van de commissie met de auteurs in tegenwoordigheid van het dagelijks bestuur van de vereniging. Het ligt in het voornemen de verschijning van de nieuwe Kroniek te combineren met een symposium waarvan de organisatie in handen ligt van het verenigingsbestuur. Zierikzee, februari 1989 W. P. de Vrieze, voorzitter H. Uil, secretaris 53

Stad en lande | 1989 | | pagina 31