Een klein monument... Errata Zierikzee is helaas een klein monument armer geworden. In het pand met de gevelsteen „Van Godt compt al, Anno 1782", Kraanplein 12, zijn in de zijmuur in het Korte Groendal onlangs twee ramen aangebracht. Een daarvan kwam ter plaatse van een zware smeedijzeren haak, die verwijderd werd. Deze diende vroeger, met een tweede haak in die muur, om er vloedplanken door middel van een oog aan op te hangen. Deze werden als het erg hoog water was van boven af in sponningen aan weerszijden van de straat geschoven om het water (tijdelijk) te keren. Ze waren dus steeds bij de hand. Gelukkig is de tweede haak blijven zitten, zodat tenminste nog iéts kan herinneren aan de toestand van nauwelijks een generatie geleden. Toch moet worden opgemerkt dat het goed mogelijk was geweest de, met het afbraakpuin meegegeven, haak iets te verplaatsen. Onwetendheid bij de eigenaar was in dit geval een excuus voor het geheel onnodig verloren gaan van dit weliswaar kleine, maar toch essentiële „monument". De gemeente is inmiddels gevraagd bij het verlenen van (ver)bouwvergunning tevens op het behoud van dergelijke elementen aan te dringen. Graag toch ook de voortdurende aandacht van de leden! Mededelingenblad no. 63 Halverwege de rechterkolom op pag. 29 staat: „Het grootste aantal nl. 34, werd bereikt in 1896". Dit jaartal moet zijn 1873. „Kroniek van het Land van de Zeemeermin"-1988 In de 13de jaargang van de „Kroniek van het Land van de Zeemeermin" zijn abusievelijk enkele fouten geslopen. Hieronder een opgave. Blz6 en 8 De foto's op deze bladzijden zijn verwisseld. Blz63 en 64 De laatste vier regels van blz. 63 behoren te staan aan het eind van de tekst op blz. 64 (direct boven fig. 1). Blz. 71 Willem Adriaan Ochtman (1853-1894), lees: Willem Adriaan Ochtman (1843-1894). Blz. 78 E. H. Homburg, lees: E. Homburg. Blz. 106 21e regel van boven lees: Groningse Warfum. Op de omslag: Noordgouwe. 54

Stad en lande | 1989 | | pagina 32