Jaarverslag van de Jubileumcommissie over 1988 plaatsen op Schouwen-Duiveland te zien zal zijn vanaf 20 mei, te beginnen in Zierikzee. Ook gaan wij een fotobrochure maken. Wij vergaderden in 1988 op 27 januari, 23 maart, 18 mei, 20 juni, 24 augustus, 28 september, 26 oktober, 17 november en 12 december. Op 14 december ging een deel van onze commissie, samen met de voorzitter van de archeologische commissie, dhr. Van der Sneppen, naar Middelburg om met de Zeeuwse museumconsulent en de provinciaal archeoloog voorbereidingen te treffen voor de gezamenlijke tentoonstelling in het jubileumjaar. Er is de afgelopen tijd veel werk verzet door de aktieve commissieleden. Ook dit jaar moet er echter nog erg veel gebeuren. Ons streven is namelijk om in 1989 of uiterlijk 1990 de inventarisatie af te ronden. We zeggen soms wel eens tegen elkaar, dat er best nog mensen bij onze commissie mogen komen. De voorzitter van de commissie Kleine Monumenten, Peter Vleugel Noot van de redactie: Hier mag wel met ere het werk worden genoemd van met name de dames J. Lampert en M. E. Jansen-Glas te Brouwershaven, dhr. F. W. Henderson te Haamstede en de toenmalige secretaris dhr. H. Doeleman Hzn. te Dreischor. De heer H. Uil, destijds te Goes werkzaam, was de initiatiefnemer tot de oprichting. De commissie bestond eind december uit: drs. P. F. Vleugel (voorzitter), dhr. A. Leijdekkers (secretaris), drs. J. A. Brandenbarg, drs. M. K. Buth, mevrouw ing. S. H. Eggink-du Burck, dhr. J. van Loo, ir. J. L. van Sloten, dhr. P. R. M. van der Sneppen, dhr. L. J. Zondag. De oorsprong van de jubileumcommissie ligt in de vergadering op 2 juni 1987 van het bestuur van de vereniging met leden van de diverse commissies. Het bestuur stelde toen voor om ter voorbereiding van het vijftigjarig jubileum van „Stad en Lande" een speciale commissie in het leven te roepen, die plannen en een begroting voor het jubileum moest maken. Daartoe moest iedere commissie een lid aanwijzen die daarin zitting zou nemen. Op 29 september 1987 werd verder gepraat. Op 3 november waren de vertegenwoordigers bekend en ging de commissie van start. Ondergetekende werd tot voorzitter gekozen en de eerste plannen kwamen op tafel. Tijdens de volgende vergadering van 13 januari 1988 kozen we onze secretaris. Op 25 februari hadden we de begroting voor de verschillende plannen rond. Voor 8 maart werden de voorzitter en de secretaris van de jubileumcommissie uitgenodigd op de vergadering van het algemeen bestuur van de vereniging, om een mondelinge toelichting te komen geven op onze plannen en de begroting. Op enkele kleine wijzigingen na werd een en ander goedgekeurd. De uitvoering van de plannen werd in handen gegeven van de jubileumcommissie. De ledenvergadering van 15 april 1988 ging accoord met het voorstel van het bestuur om 15.000,uit het vermogen van de vereniging te voteren voor de viering van het jubileum. Op 27 september vergaderden we weer. In de commissies bleken de voorbereidingen 58

Stad en lande | 1989 | | pagina 36