Jaarverslag 1988 Landbouwmuseum 1988 was het Nederland-Museumland-jaar. Het landbouwmuseum was daarom niet alleen in de vaste periode 1 juni tot en met 31 augustus geopend, maar ook in april en september. Het aantal bezoekers in dit museumjaar was echter kleiner dan het jaar daarvoor. 2355 betalende personen konden dit jaar worden geregistreerd tegen 2614 in 1987. De rondleidingen werden verzorgd door dhr. v. d. Werf, bij extra drukte geassisteerd door de voorzitter of leden van het bestuur. Dinsdag 8 maart kwam het bestuur met een aantal leden bijeen voor de algemene jaarvergadering. Het landbouwmuseum heeft deelgenomen aan de reizende tentoonstelling „Zeeuwse Musea Tentoongesteld". In juni was deze tentoonstelling in Zierikzee, waar enkele leden suppoost zijn geweest. Zaterdag 6 augustus: de alom bekende „Dreischorse Vlasdag". Zoals elk jaar ook nu weer een gezellige drukte in en om het museum. Het aantal opgestelde oude landbouwmachines en motoren overtrof deze keer dat van andere jaren. Tegelijk werd op deze dag in het kader van het museumjaar een provinciale fietstocht gehouden, waar verschillende Zeeuwse prominenten en bekende sportlieden uit de provincie aan deelnamen. De bedoeling van deze fietstocht was meer bekendheid te geven aan de musea in de provincie. Ook het landbouwmuseum werd een flitsend bezoek gebracht. Het gemeentebestuur was hierbij vertegenwoordigd door wethouder Van Ast, die samen met de voorzitter een kleine officiële handeling moest verrichten aan de bus die de deelnemers vergezelde. Het landbouwmuseum heeft ook meegewerkt aan het provinciaal georganiseerde project „Museum-Weete- Beestje"-bustochten. Dhr. v. d. Werf heeft dan ook veel basisschoolleerlingen uit heel Zeeland ontvangen en van de nodige uitleg voorzien. Aan het landbouwmuseum zijn ook dit jaar weer waardevolle stukken toegevoegd. Aangekocht zijn een handkracht- dorsmachine en handbraak. Ook een karnapparaat uit 1892. Vervolgens weer het een en ander van verschillende families gekregen o.a. van de fam. v. d. Linde, mevr. Arnoldus uit Zierikzee, dhr. v. d. Have uit Aerdenhout. Het bestuur hoopt dat het komende seizoen meerdere belangstellenden het museum zullen bezoeken. Dreischor, februari 1989 W. Slager-Steenland, secret. 62

Stad en lande | 1989 | | pagina 40