Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland Secretariaat: Touwbaan 10 4301 JV Zierikzee Telefoon 01110-12421 EXCURSIE 1989 In dit jubileumjaar is de excursie op zaterdag 6 mei a.s. naar Leiden. Na het vertrek uit Zierikzee wordt naar de Burcht in het hart van de stad gereden. In het oude „Koetshuis" is er koffie. Ook wordt daar de lunch gebruikt. De ochtend is verder voor een bezoek aan de naaste omgeving. Na de lunch wordt onder leiding van enkele ervaren VVV-dames een stadswandeling gemaakt. Er is zoveel te zien en te vertellen dat hier slechts een beperkte opsomming wordt gegeven. Denk aan het Gravensteen met tuchthuis, de Pieterskerk, de Latijnse school, het Pesijnshofje, het Rapenburg met Academiegebouw en Rijksmuseum van Oudheden, het Gemeenlandshuis van Rijnland, Waaggebouw en Stadhuis. Bij regenweer is er nog het Stedelijk museum „De Lakenhal", anders wellicht nog de Hortus Botanicus. Velen zullen in Leiden geweest zijn maar er is beslist nog veel onbekends te ontdekken. Programma: 7.45 uur Vertrek van het Kraanplein te Zierikzee. De bussen komen daar om 7.30 uur aan. 9.15 uur Aankomst café-restaurant Koetshuis de „Burcht" (5 min. lopen van uitstappunt bus aan Hooigracht), voor koffie c.a. 10.00 uur Aanvang excursie: St. Pancras- of Hooglandse kerk (allen), daarna in groepen het St. Annahofje met kapel anno 1509, het Schachtenhofje e.a., de Nieuwe Rijn met Korenbeursbrug en uiteraard de Burcht zelf. 12.15 uur Terug in het Koetshuis, voor aperitief en lunch in de Burggravenzaal: koffietafel met hutspot en fruit. 14.00 uur Start stadswandeling met gidsen. 15.45 uur Einde middagexcursie; thee o.i.d. op eigen gelegenheid. 16.30 uur Vertrek bussen van Hooigracht (opstapplaats). 18.00 a 18.15 uur Terugkomst Kraanplein Zierikzee. De prijs inclusief koffie, lunch en toegangsgelden is wegens het 50-jarig jubileum gehouden op 50,— per persoon. Introductie is toegestaan. Aanmelding vóór 15 april a.s., uitsluitend door overmaking van het verschuldigde bedrag op postgiro-rekening 18770 of bankrekening 81 09 59 739, beide t.n.v. Nutsspaarbank te Zierikzee, met vermelding „Excursie Stad en Lande". Eventueel ook een gewenst dieet vermelden. Indien u verhinderd mocht zijn, kan terugbetaling plaatsvinden, indien dit tenminste drie dagen tevoren bij de secretaris wordt gemeld, onder inhouding van 7,50 voor te maken kosten. Voor plattegrond Leiden-centrum: zie ommezijde. De Burcht ligt precies in het midden.

Stad en lande | 1989 | | pagina 9