Afb. 3. Een grote, met duimindrukken versierde kookpot uit een mestkuil aan de Pieterseliestraat in Zierikzee. Datering omstreeks 1300; randdiameter 48 cm. (Tek. Provinciaal Depot voor Bodemvondsten Middelburg). particulieren die steeds maar weer de moeite nemen toevalsvondsten te melden. Al deze activiteiten en vondsten leiden tot een dieper inzicht in de samenleving van de mensen die eens op Schouwen-Duiveland woonden en werkten. Het is dan ook te hopen dat met de inzet van velen binnen en buiten de Vereniging het beheer van het bodemarchief van Schouwen-Duiveland, dat op een zo hoog niveau begonnen werd door schoolmeeter Hubregtse, zo goed mogelijk kan worden voortgezet. R. M. van Heeringen 1. Johannes Adriaan Hubregtse werd geboren te Scherpenisse op 22 maart 1878 als zoon van Pieter Adriaan Hubregtse en Catharina de Jonge. Johannes Adriaan groeide op in Burgh waar zijn vader hoofd van de openbare lagere school was. Hij werd tot onderwijzer opgeleid. Op 3 september 1907 benoemde de gemeenteraad van Haamstede hem tot onderwijzer aan de school aldaar. Hij was toen werkzaam te Poortvliet. Als gevolg daarvan keerde hij naar Burgh terug, waar hij met een kleine onderbreking (1920/1921 te Haamstede) bleef wonen. Hubregtse was ongetrouwd. Hij overleed in het ziekenhuis te Noordgouwe op 11 juni 1940 (gegevens H.-Uil, streekarchivariaat; zie ook Encyclopedie van Zeeland). 2. Vroege en Midden Ijzertijd. Zie R. M. van Heeringen, 1988: Iron Age Occupation of the Dunes naer Haamstede on the Island of Schouwen- Duiveland. Province of Zeeland, The Netherlands, Helinium 28, 63-80. 3. Trimpe Burger, J. A., 1977: Brabers bij Haamstede, een opgraving, 1956-1957, Kroniek van het land van de.Zeemeermin (Schouwen-Duiveland) 2, 40-53. Voor verdere gegevens betreffende de Zeeuwse archeologie raadplege men de Encyclopedie van Zeeland; het jaarverslag van de ROB en de archeologische kronieken in het Zeeuws Tijdschrift 37, 1987, nr. 5 en in het Archief van het Zeeuwsch Genootschap. 4. Voor de kastelen zie Encyclopedie van Zeeland; Halbertsma, H. 1984: De vermeende centraalbouw der Sint-Lievenskerk te Zierikzee, Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland) 9, 39-54. 73

Stad en lande | 1989 | | pagina 11