Schatten uit het water Van onze zustervereniging op Goeree- Overflakkee „De Motte" (veren, van amateurarcheologen), die dit jaar zijn 20- jarig jubileum viert, ontvingen we het verzoek iets over hun jubileumaktiviteiten te plaatsen. Deze omvatten diverse tentoonstellingen in samenwerking met het Streekmuseum Goeree-Overflakkee, dat in 1949 werd opgericht en dus zijn 40-jarig jubileum viert. Dit Streekmuseum is gevestigd in het Kerkstraatje te Sommelsdijk (tot 1805 een Zeeuws gebied). Het visserij-verleden van Middelharnis tot plm. 1920 wordt in dit museum nu belicht. Er is ook een expositie over de visserij van de kop van Goeree- Overflakkee zoals die was en is, met voorwerpen uit het bezit van particulieren en uit de eigen collectie van het museum. In de vier gemeentehuizen, te Oude Tonge, Middelharnis, Dirksland en Goedereede, zijn vitrines ingericht met voorwerpen die verband houden met het thema van de tentoonstellingen. In het oude Raadhuis te Ooltgensplaat zijn door de vereniging „De Motte" opgegraven bodemvondsten tentoongetsled van de 13e eeuwse nederzetting Berwoutsmoer op de nabij gelegen slikken van het Volkerak. Het Streekmuseum is geopend van dinsdag t/m zaterdag van 2-5 uur en woensdag ook van 10-12 uur. Daar is trouwens veel meer te zien dan alleen visserij: landbouwwerktuigen, een dorpswinkeltje, kaarten en oude ansichten, oude ambachten, een vroegere schoolklas, merklappen, schuttersvaandels enz., terwijl er uiteraard een archeologische afdeling is, met o.a. verschillende soorten aardewerk en opgeviste voorwerpen. „Schatten uit het water" is te zien tot 1 oktober a.s. Flakkee's winkeltje in het Streekmuseum te Sommelsdijk. 88

Stad en lande | 1989 | | pagina 26