Geen eenvoudige opgave, maar goed volbracht. De foto's zijn ook van goede kwaliteit. In de tekst is een bondige beschrijving van de monumentjes gegeven waarbij in het kort wordt ingegaan op historische achtergronden. Een literatuurlijstje is toegevoegd. Het boekje telt 25 bladzijden en kost ƒ5,-. Het is een verenigingsuitgave en is af te halen bij de secretaris, Touwbaan 10, of bij de voorzitter van de commissie Kleine monumenten, de heer Vleugel, Haringvlietstraat 39, of bij „De Zeeuwsche boekhandel", Cor Pols, Korte St. Janstraat 17, alle te Zierikzee. Het is uiteraard verkrijgbaar op de komende ledenvergadering (24 nov.) en ook tijdens de Open monumentendag op 9 sept. a.s. in het stadhuis van Zierikzee. Iedereen op Schouwen-Duiveland zou het boekje in zijn bezit moeten hebben om te zien wat er nog voor moois te ontdekken valt! Oude veldnamen, deel III, Westelijk Schouwen Het is een niet geringe prestatie van de commissie Veldnamen om voor de derde achtereenvolgende maal in het voorjaar een boekdeel met de oude perceelsnamen te laten verschijnen. De uitgave is compleet met een map met 7 kaarten. Daarop zijn de namen ingetekend van de meestal kleine oorspronkelijke percelen, die met de herverkaveling na de overstromingsramp van 1953 verdwenen en opgingen in grote kavels. Die veldnamen waren vaak eeuwenlang in gebruik en hadden een historische achtergrond. Het is van groot belang dat de commissie door informatie bij bejaarde inwoners nog vele ervan kon thuis brengen. Lang niet alle konden echter meer worden achterhaald, zoals een blik op de kaarten leert. Veel andere informatie is ook op de kaarten en in de tekst opgenomen, bijv. het 90

Stad en lande | 1989 | | pagina 28