Nieuwe leden Historische atlas Zeeland Op een schaal van 1 25.000 zijn in deze atlas herdrukken van alle topografische kaarten in kleur bijeen gebracht. Deze „chromotopografische kaart des Rijks" werd tot 1951 uitgegeven door het Topografisch bureau van het leger. De kaarten van Schouwen-Duiveland (negen stuks) dateren van 1912-1915, de jaren van verkenning. Alleen het blad met Sirjansland is van 1903. De kaarten zijn in duidelijke kleuren afgedrukt en er is heel veel op te zien: de oude eendenkooien, verdwenen boerderijen en wegen, de stoomtrambaan, hakhoutbosjes, veedrinkputten en moerassige gebiedjes, maar vooral ook de vroegere verkaveling met z'n ontelbare sloten, greppels en soms hagen. De nieuwere Bommenedepolders springen er met hun grote kavels duidelijk uit (zie ook blz. 86). De atlas bevat uiteraard de kaarten van heel Zeeland, met ruime omgeving (van Achthuizen tot Lillo en Zelzate), inclusief de wateren, in totaal 63 bladen. Een korte geschiedenis van de Nederlandse kartografie gaat vooraf, met o.a. het werk van de arts Kraijenhof die in 1802 een nieuw driehoeksnet opzette. Men koos voor de schaal 1 115.200 een gevolg van het gebruik van roeden en duimen als maat. De prijs is 85,(bij nabestelling 75,het formaat 32 x 45 cm. Sinds de opgave in het vorige Mededelingenblad heeft zich een verheugend aantal nieuwe leden aangemeld. Het zijn: Mw. E. van Baarle, Blindeweg 1, Dreischor Dhr. W. F. Bladergroen, Oostweg 2/19, Ouwerkerk Mw. E. L. den Boer, Plevierstraat 6, Zierikzee Mw. M. C. Bouman-Friderichs, Oude Nieuwlandseweg 3, Nieuwerkerk Dr. M. H. Cohen Stuart, Westerenban 32, Burgh-Haamstede Dhr. J. M. Doeleman, Grachtweg 7, Zierikzee Dhr. J. A. Everaers, Dkt. Wortmanstraat 28, Noordgouwe Jan Flikweert (gezinslid), Fazantenlaan 6, Nieuwerkerk Dhr. W. C. Flikweert, Fazantenlaan 6, Nieuwerkerk Mw. M. G. Gakes, Boeyesbosch 18, Burgh- Haamstede Ir. G. J. Geluk, Henri Dunantlaan 65, Delft Dhr. D. A. Haak, Muyeweg 14, Nieuwerkerk Dhr. en mw. W. Hack, Burghseweg 33, Burgh-Haamstede Dhr. P. Heerschap, Duinkerkerweg 25, Ouddorp Mw. A. van Herwijnen-Henkes, Grevelingenlaan 30, Burgh-Haamstede Gemeentearchief Hulst, Grote Markt, Hulst Dhr. en mw. W. Kieviets, Postbus 29, Burgh-Haamstede Dhr. A. van der Maas, Linnaeuslaan 63, Utrecht Dhr. en mw. W. van Nifterick, W. G. Bootlaan 11, Burgh-Haamstede Dhr. J. C. Prince, Hogezoom 68, Burgh- Haamstede Mw. M. C. M. van Sabben, Magnoliastraat 16A, 's-Gravenpolder Dhr. en mw. W. Sacré, Lageweg 11A, Burgh-Haamstede 92

Stad en lande | 1989 | | pagina 30