KRONIEK 1989 vZ™ VANDE ZEEMEERMIN Op 24 november 1989 verschijnt het nieuwe jaarboek van de (SCHOUWEN- Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland: DUIVELAND) de Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland). Voor de 14de maal zal deze publikatie uitkomen. Ditmaal zullen een aantal onderwerpen gedurende de bestaansperiode van Stad en Lande worden belicht. De naam van het jaarboek werd geïnspireerd door de sage van de zeemeermin van Westenschouwen. De zeemeermin werd gevangen genomen door vissers van die plaats en de zeemeerman sprak een vloek over hen uit: Westenschouwe, 't za je rouwe, dat je genomen eit m 'n vrouwe. Westenschouwe zd vergae Ma de toren bluve stae. Dit meest bekende volksverhaal van Zeeland is één van de tastbare herinneringen aan het verleden van Schouwen-Duiveland. Andere facetten van de zo boeiende historie van het eiland vinden hun plaats in het jaarboek. Inhoud jaargang 1989: E. P. Botman P. v. d. Heuvel: Monumentenzorg. Ir. A. J. Beenhakker: Natuur en landschap. Drs. F. Thissen: Ontwikkelingen in de dorpen. Drs. M. C. Verburg: Economische veranderingen. Mr. F. Til. Dijckmeester: Maatschappelijke veranderingen. Drs. P. F. Vleugel: Verkeer en vervoer. Drs. A. Leijdekkers: Toerisme. Ir. C. M. Volken Landbouw. Zoals blijkt uit de inhoudsopgave biedt ook de 14de jaargang weer een grote verscheidenheid aan artikelen en illustraties. U kunt nu reeds een exemplaar van de Kroniek reserveren. Adres penningmeester commissie jaarboek: A. L Patmos, Caustraat 30, 4301 LAZierikzee, Telefoon 0111012155. 96

Stad en lande | 1989 | | pagina 34