Van de redactie 9 SEPTEMBER 1989 Open Monumentendag, 9 september De Stad en Lande-dag ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van onze vereniging ligt achter ons. Een kort verslag staat hiervoor. De jubileumactiviteiten van dit jaar worden afgesloten met een symposium op vrijdag 24 november a.s., in de plaats van de gebruikelijke ledenvergadering. Er komen dan acht deskundigen hun artikel toelichten dat in onze op die avond te presenteren jaarlijkse Kroniek wordt opgenomen. Ze belichten allen een bepaald aspect van de ontwikkelingen op Schouwen-Duiveland in de afgelopen vijftig jaar. Het volgende nummer vermeldt er meer over. In dit nummer de terugblik „Meer dan 50 jaar archeologie op Schouwen-Duiveland". Ook het dialect komt ditmaal in het bijzonder aan bod, o.a. met het verslag van dr. Koelmans' lezing op de voorjaarsvergadering. Het is overigens aan ons jubileum te danken dat dit nummer in 1989 als extra ook in de zomer verschijnt. Speciale aandacht wordt nog gevraagd voor onze tentoonstelling „Kleine Schatten van Schouwen-Duiveland" in de bibliotheek te Zierikzee (tot 2 september). Zie ook blz. 85. Toezichthouders gevraagd. Evenals vorig jaar doen we een beroep op de leden om te helpen zaterdag 9 september a.s. de deuren van het Stadhuis in Zierikzee voor belangstellenden wijd open te zetten. Het publiek heeft dan vrij toegang, ook boven, in de trouwzaal, de raadzaal, de burgemeesterskamer, enz. Het is de bedoeling dat Stad en Lande in de Vierschaar beneden enkele panelen plaatst met foto's van o.a. kleine monumenten. Het gaat om de uren tussen 10 en 5, maar assistentie voor een gedeelte van de dag of bepaalde uren is ook welkom. Men krijgt tevoren informatie over het stadhuis en staat dus niet met de mond vol tanden als er iets gevraagd mocht worden. Inlichtingen en opgaven graag bij de secretaris, tel. 12421. 66

Stad en lande | 1989 | | pagina 4