Van verschillende zijden ontving de jonge vereniging betuigingen van sympathie met het beoogde doel. Speciaal kan vermeld worden de belangstelling, betoond door leden van het Schouwse geslacht De Jonge. Tijdens de oprichtingsvergadering werd Dr. Westendorp Boerma te Zierikzee tot voorzitter gekozen. De overige leden van het voorlopig comité, de heren Van Beveren, Mr. Nieuwenhuijsen en Van 't Veer bleven in funktie tot de op 27 februari 1939 gehouden algemene ledenvergadering in hotel Juliana te Zierikzee. Tijdens deze vergadering werden nog tien bestuursleden gekozen. De eerste bestuursvergadering werd gehouden op 17 maart 1939 in hotel Van Oppen te Zierikzee. Hier werden Mr. W. Nieuwenhuijsen en W. L. Blindenbach belast met respektievelijk het sekretariaat en het penningmeesterschap. Het bestuur vergaderde in 1939 vijf maal. Begonnen werd met het ontwerpen van statuten, een huishoudelijk reglement en een werkplan. Een principiëel zeer belangrijke vraag was of het bestuur als een soort schoonheidscommissie moest optreden. Het bestuur meende van niet. Het zag zijn taak in het geven van voorlichting en advies aan bouwers. Na verloop van tijd kreeg Stad en Lande de beschikking over een lijst met namen van architekten, tot wie het bestuur zich kon wenden met kwesties van bouwkundige aard. De volgende kwesties kregen o.a. in 1939 de aandacht van het bestuur: Het zgn. Mosselpoortje aan de Oude Haven te Zierikzee, wat in feite al mede aanleiding was geweest tot de oprichting van Stad en Lande. Drie van de oprichters van de vereniging op 20 mei aan de lunch. V.l.n.r.: Waalko Dingemans, W. L. Blindenbach, de secretaris en Mr. W. Nieuwenhuijsen. (Foto mevr. Nieuwenhuijsen). 68

Stad en lande | 1989 | | pagina 6