aantal funkties, waaronder die van stadsthesaurier en commissaris van de Slavenkas. Cornelis Bodt was een man van fors postuur, die zijn aardse schatten koesterde. Hij wordt omschreven als gierig. Bij zijn overlijden liet hij vele eigendommen na, waaronder de boerderij De Blinkende Panhoeve en een bedrag van maar liefst ruim 800.000 gulden. Het pand werd op het eind van de 18e eeuw bewoond door mr. Cornelis Evertsen, secretaris en pensionaris (stads-advocaat), later raad, schepen en burgemeester. Hij was getrouwd met een kleindochter van Cornelis Bodt en een nazaat uit het bekende Zeeuwse geslacht van admiraals. In de 19e en 20e eeuw bleef het een voornaam herenhuis. Van 1903 tot 1913 woonde er jhr. De Muralt, ingenieur van het Waterschap Schouwen, o.a. bekend van de betonnen „muraltmuurtjes" op de dijken. Hij ging later de politiek in een werd lid van de Tweede Kamer. aanleg van het Bolwerk aan het eind van de 16e eeuw gebouwd was. Zierikzee kreeg toen een nieuwe uitweg naar open water: het havenkanaal. Ter bescherming van de stad werden bij het begin van het kanaal twee bolwerken gebouwd. Door de hoge ligging waren deze bijzonder geschikt om er molens op te bouwen. Dat gebeurde dan ook. Het waren houten standerdmolens. De eigenaar van de molen op het Blauwe Bolwerk besloot in 1723 zijn molen te laten slopen. Er waren teveel molens in de stad en de onderhoudskosten waren hoog. Niet lang bleef de plaats leeg. De eigenaars van een molen op de wal bij de Karnemelksvaart, Willem van Schelven en Gijsbregt Blom, kregen in 1727 toestemming hun molen af te breken en een nieuwe te bouwen op het Bolwerk. Dat werd de molen zoals we die nu nog kennen. Hubrecht Kooyman uit Brouwershaven bouwde deze stellingmolen. Een gedenksteen boven de ingang herinnert aan In 1913 werd het pand notariswoning. Notaris Biermasz was de eerste. Hij trok in 1935 het pand Oude Haven 16 erbij als kantoor. Notaris Biermasz werd opgevolgd door Joh. Klaassen. Diens zoon mr. W. H. Klaassen heeft in 1981 zijn kantoor in de panden Oude Haven 14 en 16 gevestigd. Deze heeft het geheel laten restaureren. Met name het woongedeelte is zoveel mogelijk in oude luister hersteld, zoals de prachtige 18e eeuwse hal met trap, de gang naar het achterhuis en de keuken. De restauratie is met grote zorg door architect en eigenaar behandeld. Korenmolen „Den Haas" De restauratie hiervan kwam twee jaar geleden klaar. De molen is van 1727, ruim 260 j. oud, en was sinds 1953 niet meer in gebruik. De molen kwam destijds in de plaats van een houten molen, die na de Korenmolen Den Haas". 115

Stad en lande | 1989 | | pagina 21