Een terugblik op de expositie „Kleine Schatten van Schouwen-Duiveland" Een van de jubileumactiviteiten was de tentoonstelling „Kleine Schatten van Schouwen-Duiveland". In het vorige mededelingenblad werd aan de inhoud van de expositie al enige aandacht besteed. Op Stad-en-lande-dag, 20 mei, werd 's middags om 4 uur deze expositie geopend. Drs. R. M. van Heeringen, provinciaal archeoloog en lid van de Commissie Archeologie van onze vereniging ging in een korte toespraak in op de opgravingen die in de afgelopen 50 jaar hadden plaatsgevonden op Schouwen-Duiveland. (Zie ook het artikel in mededelingenblad no. 65 op blz. 70 e.v.; red.) De neerslag daarvan was te zien op de expositie. Drs. P. F. Vleugel, historicus en voorzitter van de Commissie Kleine Monumenten verhaalde van de historische achtergrond van stoephekken en makelaars, die terugging tot Germaanse vruchtbaarheids- en afweertekenen, en van de oude Christelijke oorsprong van de levensboom uit het paradijs, die later in verband werd gebracht met het kruis van Christus. Daarna brachten ze gezamenlijk als openingshandeling een bordje met de bedoeling van deze expositie op het juiste paneel aan, waarmee de tentoonstelling geopend was. Na de opening op 20 mei trok de expositie 1900 bezoekers. Dat is 158 per dag gemiddeld. Op zaterdag 27 mei verleenden we gastvrijheid aan de Rij ksscholengemeenschap Professor Zeeman, die een reünie van de vroegere H.B.S. hield. Die dag kwamen er ruim 700 bezoekers, die veel aandacht voor elkaar en

Stad en lande | 1989 | | pagina 24