De expositie in het Stadhuis van Zierikzee op de Open Monumentendag 1989. was tevens de afsluiting van de periode in Bruinisse. Na een weekje opslag ging de expositie naar het oude stadhuis van Brouwershaven. Daar was het allemaal wat krap. Het was echter volop vakantie en druk in deze toeristenplaats. Zodoende kregen we 1010 bezoekers in 8 dagen. Door enkele huwelijksvoltrekkingen konden we niet alle middagen open zijn. Voor Brouwershaven, de Nieuwe Kerk en de Bewaerschole was er een heel rooster van toezichthouders, enthousiaste leden van commissies en de vereniging, die vrijwillig hun tijd gaven voor de realisatie van deze expositie. Na Brouwershaven kreeg onze expositie gastvrij onderdak in de openbare bibliotheek „de Stolpe" te Zierikzee. Hier kwamen vele, niet getelde bezoekers. De laatste plaats waar een deel van de expositie naar toe ging en opgebouwd werd, was de Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee. Hier toonden we het gedeelte dat betrekking had op Zierikzee, aangevuld met foto's van de panden die een oorkonde hadden gekregen. Dit onderdeel was slechts te zien op Open Monumentendag, zaterdag 9 december. Die dag kwamen er 1100 bezoekers naar het stadhuis, die ook de expositie „Kleine Schatten van Schouwen- Duiveland" bekeken. Eigenlijk heeft de tentoonstelling een zelfde rondrit over het eiland gemaakt, als die ons voor ogen stond toen we aan de brochure „Kleine Monumenten van Schouwen-Duiveland" bezig waren. De expositie werd tussen 20 mei en 9 september bekeken door tenminste 4500 personen. We hopen, dat deze allemaal de unieke, historische waarde van „Kleine Monumenten" zijn gaan inzien, zodat deze niet langer door onwetendheid en onachtzaamheid zullen verdwijnen. P. F. Vleugel 120

Stad en lande | 1989 | | pagina 26