Streekdrachtvereniging opgericht Genealogie Op de Open monumentendag waren te Zierikzee in het stadhuis en het weeshuis leden van deze nieuwe vereniging in klederdracht aanwezig om te surveilleren en zich te laten zien. Een aantal bezoekers gaf zich als lid of donateur op. Onze vereniging Stad en Lande heeft in zijn Jaarboek van 1977 een gedegen artikel van mevr. Jansen-Glas opgenomen, getiteld: de vrouwendracht van Schouwen- Duiveland. Daarna is aan het onderwerp streekdracht echter niet of nauwelijks meer aandacht geschonken. Enkele enthousiaste personen, vaak ook lid van Stad en Lande, hebben nu deze vereniging opgericht. Vrouwen in Duivelands kostuum, 1894. Het doel van de Streektaalvereniging Schouwen-Duiveland is in de statuten omschreven als volgt: het bevorderen van het contact tussen al diegenen die zich uit belangstelling bezighouden met streekdracht met de bedoeling tot een uitwisseling van kennis en gegevens te komen". En: „De vereniging ziet als belangrijkste aktiviteiten: mogelijkheden bieden tot een uitwisseling van informatie, het organiseren van bijeenkomsten, lezingen, excursies, mogelijk aangevuld met shows en tentoonstellingen". De contributie is 25, donateurs/begunstigers dragen minimaal 10,- bij. De vereniging noemt zich „de Arke", en wil daarmee aangeven dat zij de aloude dracht, door mannen zowel als door vrouwen op dit eiland eeuwen-lang bij allerlei gelegenheden gedragen, onder haar hoede wil nemen. „de Arke" ziet het als haar taak een specifiek stuk cultuurgoed, wat de streekdracht is, te laten voortleven in de geschiedenis. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de secretaresse; mevr. J. Asma-Broere, Schuurbeque Boeijestraat 6, 4301 KK Zierikzee, telefoon 01110-13207. Voor geïnteresseerden in familienamen of hun voorgeslacht kan het van belang zijn de aandacht te vestigen, voor zover nodig, op de Stichting Genealogisch Centrum Zeeland. Dit heeft op 20 mei j.l. zijn nieuwe centrum geopend in de Wijngaardstraat, nr. 3, te Goes (tel. 01100- 32895). Het publiek kan op dit adres documentatie raadplegen. Ook schriftelijk worden inlichtingen verstrekt. 122

Stad en lande | 1989 | | pagina 28