Oude nummers Mededelingenblad Tentoonstelling: Zeeland in de Ijzertijd Cursus verhalen vertellen De verzameling van het centrum bestaat uit: klappers op doop-, trouw- en begraafboeken; klappers op rechterlijke-, notariële- en weeskamerarchieven; een bibliotheek met werken op genealogisch en regionaal historisch gebied; gegevens betreffende Goeree-Overflakkee en Belgische grensgemeenten; een verzameling familie-advertenties en bidprentjes; aan de Stichting nagelaten particuliere verzamelingen, waaronder de verzameling J. A. Luteyn met veel vóór 1940 verzamelde gegevens over vooral West Zeeuws-Vlaanderen. Het centrum is geopend op donderdag van 9.30-1500 en van 19.00-21.00 uur. Verder iedere eerste zaterdag van de maand van 9.30-16.00 uur. Inlichtingen worden uiteraard niet gratis verstrekt. Degene die eerder verschenen Mededelingenbladen mist of extra exemplaren wenst voor een bepaald artikel of iets dergelijks, kan deze verkrijgen bij de secretaris (tel. 01110-12421). Alle 65 tot nu toe verschenen nummers zijn weer verkrijgbaar omdat van enkele uitverkochte nummers duplicaten zijn gemaakt. De prijs is desondanks gehandhaafd op 1,50 per stuk, of 10, voor 10 st. tegelijk. De prijs van de nieuwe nummers 63 en volgende is 2,50. Het zijn alle „afhaalprijzen". Op de najaarsbijeenkomst, 24 november a.s., zijn ze ook te koop. Het ligt in het voornemen een register te maken van alle verschenen exemplaren (zie ook nr. 59). De eerste twintig nummers zijn op stencil, sommige ervan bevatten heel lezenswaardige artikelen. In het Zeeuws Museum te Middelburg (Abdij 3) is van 4 november tot en met 7 januari 1990 een tentoonstelling te zien over het dagelijks leven van mensen in Zeeland in de Ijzertijd. Deze periode duurde van ±800 jaar voor Christus tot de tijd dat de Romeinen hier kwamen. De Ijzertijd kreeg ook aandacht in het archeologisch gedeelte van onze jubileumtentoonstelling deze zomer, met o.a. overblijfselen van kookpotten. (In het volgende nummer wordt de beschrijving met foto's en tekeningen daarvan opgenomen.) De Middelburgse tentoonstelling heeft een sterk educatief karakter. Er hoort ook een aardig geïllustreerde brochure bij, vooral gericht op scholieren (10 t/m 14 j.). Aan de hand van foto's, voorwerpen en een maquette van een ijzertijdboerderij, met daarbij een „ijzertijdfamilie", wordt de geschiedenis van Zeeland 23 eeuwen geleden gereconstrueerd. De mensen veroverden hun woonplaatsen op de natuur en leidden een primitief bestaan temidden van water en bossen in een veenachtig gebied. De titel is: „Leven in een groen land". De openingstijden zijn di. t/m vr. 10 t/m 17 uur en zat. t/m ma. 13.30 t/m 17.00 uur (25 dec. en 1 jan. gesloten). De Commissie Regionale Geschiedbeoefening organiseert een cursus „Zeeuwse historie en verhalen". Doel van de cursus is het bijbrengen van vertel- en presentatietechnieken. Centraal staat een nog nader te bepalen jaartal/thema. Gebruik wordt gemaakt van onder meer bestaande mondelinge overleveringen. Aandacht krijgt zowel de inhoud, 123

Stad en lande | 1989 | | pagina 29