Nieuwe leden Metselwerkversiering structuur, lichaamstaal, soort publiek e.d. Aan het eind heeft men inzicht gekregen hoe historisch materiaal en eigen beleving beeldend en interessant te vertellen is aan anderen. De cursus wordt gegeven door Jan Swagerman uit Amsterdam. De cursus wordt op maandagavond gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. De eerste avond is op 22 januari 1990. Op maandagavond 27 november a.s. organiseert de Commissie Regionale Geschiedbeoefening een informatiebijeenkomst ten behoeve van de besturen van de heem- en oudheidkundige verenigingen in Zeeland. De heer Swagerman komt die avond het een en ander vertellen over de cursus. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Zeeuwe Bibliotheek. Geïnteresseerden in de cursus zijn op die avond ook welkom. Van de deelnemers wordt een eigen bijdrage gevraagd van 35,(8 lessen). Aaanmelden kan geschieden bij de Commissie Regionale Geschiedbeoefening Zeeland, p.a. Zeeuws Dokumentatiecentrum, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, tel. 01180-30339. Onderstaande personen hebben zich sinds de opgave in Mededelingenblad nr. 65 als lid aangemeld: Dhr. J. van Ast, Dkt. Wortmanstraat 18, Noordgouwe Dhr. J. C. van Damme en mw. P. van Damme-Briaire, Abelenpad 3, Burgh- Haamstede Dhr. C. H. G. Daniels en mw. E. E. M. Daniels-de Haan, Keetenstraat 25, Zierikzee Dhr. H. van Eijk, Heesterlustweg 4, Schuddebeurs Dhr. C. A. Geysen, St. Barbaracollege, Savaanstraat 33, Gent (B.) Dhr. P. A. Lamper, Steengrachtstraat 15, Oosterland Dhr. L. C. van der Lelie, Ooststraat 34, Nieuwerkerk Bedankt hebben per 1 januari 1990 mw. G. v. d. Kommer-Dreyer te Haarlem en de heren J. A. A. Jansen te Ouwerkerk, B. D. E. Raad te Noordgouwe en P. C. Stamperius te Maassluis. In vervolg op de in het vorige Mededelingenblad op blz. 81 afgedrukte foto zond de heer J. Kristelijn van het Sluispad te Haamstede ons nog een voorbeeld van een hartvormige versiering. Deze bevindt zich in de kerkmuur te Renesse rechts van de toreningang. Er naast is een groot kruis ingemetseld. Dit heeft aan de voet een verbreding. Het geheel is duidelijk een religieuze voorstelling, met het hart op de juiste plaats. Is de afbeelding van het begin af aanwezig geweest? 124

Stad en lande | 1989 | | pagina 30