„Van Burgh tot Bru", errata 18 mrt. Streektaalmiddag in de Concertzaal te Zierikzee met 350 bezoekers. 7 april. Bankstelling aan de Engelse kade te Zierikzee gesloopt, vroeger gebruikt voor werkzaamheden aan schepen. 20 april. Gemeente Middenschouwen presenteert toekomstnota, met de nadruk op recreatie, en blijft dus niet meer in de eerste plaats landbouwgemeente. 20 mei. Jubileumviering 50 jarig bestaan van onze vereniging in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. 27 juni. Herdenking van het 100 jarig bestaan van de vereniging van Burgemeesters, Wethouders en Secretarissen. 20 juli. Weegbrug haven Kloosternol (Scharendijke) gesloopt. De grote landbouwloods aldaar was eerder al voor de watersport ingericht. aug. Begin aanleg watersporteiland Mosselbank in de Grevelingen bij Bruinisse; t.z.t. meerdere te verwachten. 22 aug. Molen De Korenbloem te Zonnemaire door gemeenteraad opgenomen in meerjarenplan restauraties. 30 aug. Oprichting van de vereniging „Vrienden van Westerschouwen" ter bevordering en bescherming van het evenwicht tussen natuurlijke omgeving en belangen recreatie en toerisme. 14 sept. Duinen tussen Laone en Brouwersdam „Delta-veilig" gemaakt. 23 okt. Voorstel G.S. tot verbetering Weg naar de Val (S'A miljoen), met o.a. parallelwegen. 27 okt. Herdenking mr. Adriaen Hoffer, geb. 1589 te Zierikzee. 14 nov. Verkoop schilderij Vanitas van Adriaen Coorte uit het Burgerweeshuis te Zierikzee voor 4 ton aan het Zeeuws museum. 28 nov. Gemeente Middenschouwen besluit molen De Lelie te Eikerzee aan te kopen voor restauratie. 18 dec. Onthulling monument te Burghsluis voor de redders van schipbreukelingen. 21 dec. Gemeenteraad Bruinisse besluit tot credietverlening van bijna Wi miljoen voor sportzaal. 30 dec. Laatste dorpswinkel in Kerkwerve sluit. 31 dec. Opheffing Stichting Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee i.v.m. fusie. Met excuses voor de tekortkomingen twee aanvullingen van de streektaalbundel „Veraelen van 't eiland Schouwen-Duuveland": a. de tekstschriver van „Mi t'n tram" is geen anonymus, maar Henk Blom, die ook de muziek schreef, b. achter het pseudoniem „Piet van Joppa" verschool zich Piet Bastiaanse van Merjaen, later van Brouwershaven. De streektaalcommissie. 130

Stad en lande | 1990 | | pagina 12