Zo kwam de viering van ons 50-jarig jubileum tot stand.... Blijkens de notulen van een bestuursvergadering van onze vereniging werd op 2 juni 1987 de gedachte geboren een „Jubileum-commissie" in het leven te roepen, met het oog op de viering van het 50-jarig bestaan in 1989. Leden van de diverse commissies die onze vereniging rijk is zouden samen zitting nemen in deze „Jubileumcommissie". Zo leverde de commissie „Kleine Monumenten" de voorzitter: dhr. P. F. Vleugel; de commissie „Streektaal" de secretaris: dhr. A. Leijdekkers; de commissie „Jaarboek": dhr. J. van Loo; de commissie „Streekkunde": dhr. J. A. Brandenbarg; de commissie „Veldnamen": dhr. M. K. Buth; de commissie „Oorkonden": dhr. J. L. van Sloten; de commissie „Huisnamen": dhr. L. J. Zondag; de commissie „Archeologie": dhr. P. R. M. v. d. Sneppen. Namens het bestuur van de Vereniging „Stad en Lande" werd dhr. J. v. d. Maas afgevaardigd. Mevrouw S. H. Eggink-du Burck en dhr. J. L. van Sloten vertegenwoordigden bovendien de redaktie van het mededelingenblad. Een hele lijst! Zowel de trouwe deelnemers aan de - vele - vergaderingen zullen zich hierin herkennen, als ook de „wegblijvers", door drukke werkzaamheden elders! De ,,happy(?) few" kwamen tijdens de vergaderingen al spoedig tot de conclusie dat de Vereniging „Stad en Lande" financieel 'n forse aderlating stond te wachten, wilde men aan de viering, zij het zo sober mogelijk, een waardig cachet verlenen. In dit verslag zullen wij ons slechts bepalen bij het tot stand komen van een „reizende" tentoonstelling, georganiseerd en bemand door de leden van de commissies: „Kleine Monumenten", „Streekkunde" en „Archeologie". Aangezien men in de gemeenten Brouwershaven en Bruinisse in de plaatselijke gemeentehuizen mocht exposeren, zonder hiervoor entree te heffen, kon men noch in de Nieuwe Kerk te Zierikzee, noch in de „Bewaerschole" te Haamstede, een toegangsprijs verlangen. Voorts zou dit afbreuk doen meende de „Jubileum-commissie" aan het toch feestelijke gebeuren, dat aan dit publiekelijke naar buiten treden ten grondslag lag. De revenuen uit de verkoop van de brochure „Kleine Schatten" wogen eveneens niet op tegen de produktiekosten van deze uitgave. Er zij hierbij echter wel opgemerkt, dat door deze tentoonstelling het doel en het streven van onze vereniging boeiend werd belicht en tevens leidde tot groei van het ledenbestand. Naast de tentoonstelling die, ondanks het prachtige zomerweer zich toch mocht verheugen in een goede belangstelling, bleek ook de uitgifte van een geluidsbandje: „Het lied van ons eiland" en een bundeltje: „Veraelen van Schouwen- Duiveland van Burgh tot Bru" een succes te zijn. Was de officiële viering op de twintigste mei in de Nieuwe Kerk het begin, zo was het symposium in de Concertzaal, in aansluiting op de presentatie van een bijzonder jaarboek, een waardige afsluiting. Als rode draad liep door het gehele gebeuren de uitgifte van een verfraaid mededelingenblad, dat de leden in woord en beeld op de hoogte hield. Het zou te pedant zijn de inbreng van de leden van de „Jubileumcommissie" op deze plaats uitvoerig te schetsen. Toch schromen wij niet vast te stellen dat er welgemeende dank verschuldigd is aan deze mensen, die voor de organisatie en uitvoering van het 145

Stad en lande | 1990 | | pagina 27